TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W tym roku na tarnowskich placach zabaw zaplanowano montaż sprzętu za ponad 300 tys. złotych. Nowe atrakcje pojawią się m.in. na placach przy ul. Zgody, ul. Skowronków, ul. Bitwy pod Monte Cassino, ul. Ogrodowej. Z niektórych można już korzystać, np. z labiryntu na Rynku czy stołów do gry w szachy w Parku Strzeleckim.

Według prognoz synoptyków temperatura w Tarnowie może dziś przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Na Rynku i na Placu Sobieskiego staną kurtyny wodne, pod którymi mieszkańcy będą mogli znaleźć ochłodę.

 

Najbliższa sobota zapowiada się bardzo interesująco dla tarnowskich miłośników broni i to zarówno tej współczesnej, jak i historycznej. Na terenach strzelnicy Ligi Obrony Kraju przy ul. Krzyskiej 17 odbędzie się bowiem III Tarnowski Piknik Strzelecki. W czasie jego trwania będzie można m.in. postrzelać z legendarnego AK 47 czy zobaczyć pistolet Parabellum P08. Najmłodsi będą mogli spróbować przejść przez „pole minowe”, a dla wygłodniałych organizatorzy przygotują coś do przekąszenia z grilla.

Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" po raz kolejny znalazł się wśród finalistów Grand Prix międzynarodowego konkursu chóralnego.  – Znaleźć się w gronie finalistów międzynarodowego konkursu to zawsze największe wyróżnienie – podkreśla Aleksandra Topor, kierownik artystyczny chóru

Jak informuje Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, 20 lipca z Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego będzie można skorzystać tylko w godz. od 6:00 d 8:00. Utrudnienia te wynikają z prowadzenia prac modernizacyjnych przy magistrali ciepłej wody przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie.

Prezydent Miasta Tarnowa zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w otwartym konkursie na nieodpłatne udzielanie porad prawnych dla mieszkańców, w terminie od 1 września do 31 grudnia 2017 roku. Oferty można składać do 3 sierpnia za pośrednictwem poczty lub osobiście w Urzędzie Miasta Tarnowa.

 

Na niecodzienny pomysł wpadli radni z Rady Osiedla Westerplatte. Proponują plenerową lekcję historii w formie kina letniego. Pierwsze ze spotkań filmowych „Nie zapomnijmy” już dziś (18 lipca) o godz. 20:30 przy kompleksie boisk sportowych na Os. Westerplatte.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wziąć udziału w zajęciach w ramach programu „Lato w mieście”, warto nadrobić zaległości. Atrakcje przygotowano zarówno dla uczniów, jak i przedszkolaków. Zadowoleni będą szczególnie ci, którzy lubią aktywność fizyczną.

Mieszkańcy południowej części, należącej do gminy Wierzchosławice, Kępy Bogumiłowickiej zwrócili się z petycją do prezydenta Tarnowa o włączenie tej części miejscowości do Tarnowa. Podpisało się pod nią ok. 90 proc. mieszkańców, którzy twierdzą, że chcieliby jedynie sformalizować istniejący od dawna stan.

Od dziś (17 lipca) w galerii „Panorama” na dworcu kolejowym w Tarnowie prezentowane będą wszystkie znajdujące się w zbiorach tarnowskiego Muzeum Okręgowego fragmenty „Panoramy Siedmiogrodzkiej”. Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 18.00. Będzie to także okazja do pokazania zakupionego w ostatnich tygodniach, kolejnego fragmentu działa Jana Styki „Atak węgierskich huzarów z pułku Vilmosa i Koburga".