TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Kolejny raz w ostatnich dniach synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzegają przed upałami. Bardzo gorąco ma być do soboty, 4 sierpnia.

 

MPK Tarnów planuje, że w ciągu 10 lat powiększy swój tabor o 30 autobusów elektrycznych, zasilanych bateriami lub paliwowymi ogniwami wodorowymi. Spółka ogłasza w tej sprawie dialog techniczny. - To procedura, która pozwala na dokładną prezentację ofert producentów i na jak najsolidniejsze przygotowanie się do przyszłych zamówień. Nie chodzi o to, żeby szybko kupić autobusy, tylko żeby podjąć przemyślane decyzje  – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

 

W najbliższy czwartek, 2 sierpnia o godzinie 15, w Sali Lustrzanej odbędzie się drugie spotkanie Tarnowskiego Komitetu Rewitalizacji. Głównym celem Komitetu jest koordynacja przedsięwzięć, związanych z rewitalizacją centrum Tarnowa.

Od 1 sierpnia na terenie Gminy Miasta Tarnowa od północy do godziny szóstej rano w sklepach i na stacjach benzynowych nie będzie można kupić alkoholu.

 

Kino, koncerty, wystawy, spacery - lato w mieście nie musi być nudne. Zapraszamy do skorzystania z sierpniowych atrakcji.

Synoptycy ostrzegają przed upałami, które mogą potrwać do najbliższego czwartku, drugiego sierpnia. Według prognoz temperatura może sięgać 31 stopni Celsjusza.

 

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki organizuje w dniach 5-7 października 2018 roku kolejną, piątą już edycję akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Jej celem jest m.in. wydłużenie sezonu turystycznego poprzez wykreowanie mody na krótkie podróże po Polsce poza głównym sezonem turystycznym.

Po kilkunastodniowym ochłodzeniu ostatnie lipcowe słoneczne dni wszyscy chyba powitali z uśmiechem. Warto jednak pamiętać, że upały mogą mieć niekorzystny wpływ na choroby przewlekłe.

W najbliższą środę, 1 sierpnia, o godz. 17 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening systemu alarmowania, w ramach którego na minutę włączone zostaną syreny alarmowe. Ich włączenie będzie jednocześnie upamiętnieniem 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Spacerki po Tarnowie, Letnia Potańcówka, koncerty w Amfiteatrze Letnim i w Sali Lustrzanej, folkowe widowisko w amfiteatrze, turniej szachowy i mecz żużlowej ekstraligi – to nasze propozycje na ostatni weekend pierwszego miesiąca tegorocznych wakacji.

Znaczniki

Archiwalne