TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Podczas dzisiejszego spotkania piłkarskich Mistrzostw Świata Polska – Senegal zainaugurowana zostanie działalność niekomercyjnej strefy kibica w letnim amfiteatrze przy ul. Kopernika. – Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to wydarzenie, które budzi wielkie emocje. Serdecznie zapraszam fanów piłki nożnej do wspólnego kibicowania w amfiteatrze – mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Kolejna inwestycja dobiegła końca. Dziś letni amfiteatr przy ul. Kopernika zostanie oficjalnie otwarty.

Tematy związane z infrastrukturą drogową oraz przedłużające się prace przy wiaduktach najczęściej pojawiały się podczas spotkania prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli z mieszkańcami osiedla „Krakowska”.

Twa publiczna dyskusja nt. ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Jak zawsze w takich tematach zdania mieszkańców są podzielone, dlatego w mieście zostanie zorganizowana otwarta dyskusja nt. projektów uchwał w tym zakresie.

Podczas Święta Miasta, w najbliższą sobotę, 23 czerwca, o godzinie 9 na antenie Programu 1 Polskiego Radia będzie można usłyszeć znany i rozpoznawalny sygnał „Lata z Radiem”, który rozlegnie z Tarnowa. W ten sposób radiowa Jedynka rozpocznie swoją doroczną, wakacyjną audycję.

 

W piątek 14 czerwca odbyło się w Krakowie walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Zostały wybrane nowe władze na V kadencję, na lata 2018-2022. Prezesem MOT został Leszek Zegzda, który jest jednocześnie wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego odpowiedzialnym za turystykę, natomiast wśród członków zarządu po raz kolejny znalazł się Marcin Pałach (nieprzerwanie w zarządzie MOT od 2005 roku) – dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji. Obecnie skład zarządu MOT liczy 15 członków.

Rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosy można oddawać na stronie https://bo.tarnow.pl/ do 27 czerwca.

Kolejne wydarzenia Galicjaner Sztetl czyli Dni Pamięci Żydów Galicyjskich, spektakl nawiązujący do setnej rocznicy nadania kobietom praw wyborczych, zakończenie baletowego roku szkolnego i mistrzostwa lekkoatletyczne – to kilka propozycji na dziś i jutro w Tarnowie.

 

Remonty ulic i chodników, miejsca parkingowe oraz kwestie bezpieczeństwa były poruszane podczas dzisiejszego spotkania prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli z mieszkańcami dzielnicy ogrodu, za jaką uważa się Mościce.

Młodzieżowa Rada Miejska podsumowała dziś 15 lat swojego istnienia. Podczas uroczystego posiedzenia w Sali Lustrzanej wiceprzewodniczący rady, Bernard Jamroz przypomniał, że ma ona w dorobku liczne akcje, dyskusje i spotkania. - Jednak Młodzieżowa Rada Miejska to nie tylko historia. Jako młodzi i entuzjastyczni obywatele Tarnowa z nadzieją patrzymy w przyszłość. Chcemy uczynić nasze miasto lepszym, bardziej przyjaznym zarówno dla młodzieży, jak i innych grup wiekowych.

Znaczniki

Archiwalne