TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ratusz, Muzeum Etnograficzne, Galeria „Panorama”, Izba Pamięci AK, Zamek w Dębnie zwiedzane nocą, a do tego nietoperze… Czemu nie?  Tegoroczna noc muzeów już jutro, 20 maja. 

Na odwiedzających XXIV Targi Pracy, zorganizowane tym razem w hali przy ul. Krupniczej, czekało w tym roku 1600 ofert pracy. Poszukiwano pracowników z różnych branż, m.in.: budowlanej, transportowej, gastronomicznej, ale też informatycznej czy mechatronicznej. Wystawcy często przyznawali, że z roku na rok coraz trudniej o znalezienie wykwalifikowanych fachowców.

Tarnowskie MPK wyposaży autobusy w czujniki, które będą informować o wzroście temperatury w komorach silników. To pomoże uniknąć pożarów pojazdów. - Już zwróciliśmy się do dostawców systemów pożarniczych dla autobusów z zapytaniem ofertowym – mówi Jerzy Wiatr, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie.

 

 

 

Już po raz czwarty odbędzie się konkurs ekologiczny „Posegregowani”. Zadaniem uczestników będzie wykonanie ekozabawki lub ekostroju z materiałów podlegających recyklingowi. Autorzy najlepszych prac mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Dziś, 18 maja, podpisana została umowa na modernizację amfiteatru przy ulicy Kopernika w Tarnowie. Wkrótce wykonawca wejdzie na plac budowy. Umowa opiewa na ponad 2,3 miliona złotych.

 

W hali „Jaskółka” została dziś podpisana umowa na jej przebudowę, opiewająca na blisko 59 milionów złotych. Dokument sygnowali przedstawiciele grupy budowlanej Budimex, która przeprowadzi modernizację - Jakub Nagraba i Marek Gromaszek - oraz – w imieniu miasta - Edward Rusnarczyk, dyrektor TOSiR, administratora hali. Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela podkreślał, że podpisanie umowy to historyczna chwila.

 

Ruszają Dni Talentu Akademii Młodych Orłów. Chłopcy i dziewczęta zainteresowane uczestnictwem w cyklu nieodpłatnych treningów piłkarskich powinni zgłosić się na testy kwalifikacyjne, które potrwają od 2 do 4 oraz od 9 do 11 czerwca. Testy zaplanowano na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5. W razie niepogody odbędą się one w Gimnazjum nr 4. 

Ostatnia publikacja tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych otrzymała nominację do 57. Konkursu PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016. Publikację „Sprawna ręka. Moshe Kupferman / Marek Chlanda” nominowano w kategorii „Albumy” jako jedno z siedmiu najlepszych wydawnictw.

W siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Brodzińskiego 14 w Tarnowie przetestowany został dziś (17 maja) system, umożliwiający prowadzenie wideokonferencji ze strażnikami.  - Uruchamiamy to narzędzie pierwszy raz w historii Straży Miejskiej w Tarnowie, jesteśmy też pierwsi w Polsce. To będzie doskonała forma kontaktu z mieszkańcami naszego miasta – podkreślał Krzysztof Tomasik, komendant tarnowskiej Straży Miejskiej.  Wideorozmowy ze strażnikami ruszą w najbliższych dniach, wtedy również zostanie ogłoszony harmonogram wideokonferencji.

 

Kominiarze z całej Polski obchodzą dziś w Tarnowie swoje doroczne święto. Będzie można ich zobaczyć – w paradnych strojach i w towarzystwie orkiestry dętej – o godzinie 9.30 podczas przemarszu z hotelu Tarnovia na mszę świętą do Bazyliki Katedralnej. Msza rozpocznie się o 10.30, a potem, koło godziny 11.00 kominiarze przejdą na tarnowski Rynek, a po zakończeniu uroczystości – z powrotem do hotelu.