TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Już za niespełna dwa tygodnie zmodernizowany stadion przy ul. Piłsudskiego zostanie oficjalnie otwarty. W trakcie trzydniowej lekkoatletycznej imprezy rywalizować będą uczniowie tarnowskich szkół oraz lekkoatleci reprezentujący kluby z Małopolski i Podkarpacia. – Do dyspozycji mieszkańców oddajemy obiekt, który pozwala w dobrych warunkach realizować swoje sportowe pasje – podkreśla Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Dunikowskiego i Reisinga to kolejne ulice, które zostaną wyremontowane w najbliższym czasie w Tarnowie. W przypadku pierwszej koszt inwestycji wyniesie ponad 300 tys. złotych, natomiast drugiej niemal 140 tys. złotych.

Dwa nowoczesne alkomaty AlcoQuant 6020 Plus, alkogogle oraz prawie 500 testów do wstępnej identyfikacji narkotyków NARK II trafiło do tarnowskiej policji. Miasto na ten cel przeznaczyło kwotę 10 tys. złotych.

Ponad sześć milionów złotych to kolejne dofinansowanie, jakie miasto uzyskało na prace związane z uruchomieniem Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”. Fundusze zostaną przekazane na powrót do aktywności zawodowej osób z niepełną sprawnością.

Ogromne pokłady energii i świeżość młodych aktorów porwała publiczność podczas wczorajszego spotkania z muzyką i śpiewem. W podróż w krainę folkloru w spektaklu „DO DNA”, w reżyserii Ewy Kaim, tarnowską publiczność zaprosili studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Natomiast na małej scenie widzowie zobaczyli sceniczną adaptację kontrowersyjnej powieści Michała Witkowskiego w reżyserii Piotra Siekluckiego.

Mieszkańcy Tarnowa od dzisiaj, 19 września, będą mogli korzystać z centralnego ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej uruchomi dostawy ciepła, gdy temperatura na zewnątrz jest niższa lub równa 15 st. C.

Rozstrzygnięty został przetarg na remont ul. Makuszyńskiego. W jego ramach nastąpi modernizacja jezdni od ul. Kasprowicza do ul. Jastruna, wykonane zostaną również drobne prace przy skrzyżowaniu ul. Makuszyńskiego z ul. Boya-Żeleńskiego.

Od dziś kierowcy mogą jeździć po wyremontowanym fragmencie ulicy Krakowskiej. - Na odcinku od ulicy Katedralnej do ulicy Batorego i nieco poniżej jeździmy po świeżej kostce. W organizacji ruchu wprowadzone zostały kolejne zmiany – mówi Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

 

„Daj nam oczy widzące” to tytuł nowej książki księdza profesora Michała Hellera. Będzie to trzeci tom kazań wybitnego tarnowskiego uczonego, które wygłosił podczas mszy świętych w parafii św. Maksymiliana. Premiera książki już 5 października.

Większość tarnowskich spółek miejskich zakończyła pierwsze półrocze 2017 dodatnim wynikiem finansowym, tylko trzy odnotowały straty - wynika z przygotowanego właśnie sprawozdania z ich działalności. W opinii prezesów spółek komunalnych, znajdujących się po sześciu miesiącach na minusie, nie ma powodów do niepokoju, a straty powinny zostać nadrobione.