TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Aż 132 uczniów otrzymało Stypendia Prezydenta Miasta Tarnowa za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2016/2017.

W najbliższą środę i w czwartek (14-15 marca), Centrum Sztuki Mościce gościć będzie uczestników pierwszego w Polsce Kongresu Kompetencji Cyfrowych, największego w kraju spotkania środowiska ekspertów i badaczy edukacji cyfrowej. Na dwa dni Tarnów stanie się więc polską stolicą nowoczesnej edukacji.

W minionym roku beneficjentami Karty Tarnowskiej Rodziny zostało 997 rodzin. To o 107 więcej, niż w roku 2016. Dzięki temu obecnie z karty, uprawniającej do ulg i zniżek rodziny z co najmniej trójką dzieci, korzysta już ponad 15 tysięcy osób, dorosłych i dzieci. W ubiegłym roku miasto przeznaczyło na dofinansowanie programu ponad 620 tysięcy złotych.

 

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że w związku z wysokimi temperaturami oraz warunkami atmosferycznymi, z dniem dzisiejszym wstrzymuje eksploatację lodowisk sztucznie mrożonych przy ul. Wojska Polskiego 14 oraz ul. Traugutta 5 a.

Podczas weekendu w Tarnowie obejrzeć będzie można kilka bardzo ciekawych wystaw. Warto również wybrać się do teatru, a kinomanów nie trzeba chyba zapraszać na najnowszy film Stevena Spielberga. Kibice sportowi z niecierpliwością czekają na kolejne ligowe pojedynki siatkarek i piłkarzy ręcznych oraz występy młodych koszykarzy. Wszystkich zapraszamy natomiast na urodziny Tarnowa przygotowane przez Bractwo Historyczne „Wataha Rycerska”.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, podpisał dziś porozumienie z prezesem Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej, Łukaszem Sadym w sprawie wcześniejszego rozwiązania umowy dzierżawy stadionu miejskiego. Spółka przekaże obiekt miastu z końcem października. - To bardzo dobra wiadomość. Droga do rozpoczęcia przebudowy jest otwarta – podkreśla prezydent. Przetarg na modernizację obiektu zostanie ogłoszony jeszcze w marcu.

 

Kilkuset tarnowian zgromadziło się w kinie Marzenie, aby wziąć udział w „Gali urodzinowej” z okazji 688. rocznicy lokacji miasta. Okolicznościowe spotkanie było okazją do wspólnych życzeń, wspomnień i rozmów o przyszłości miasta.

Osiemdziesiąt sześć prac tarnowskich artystów można zobaczyć w ramach tegorocznego, piątego już Salonu Wiosennego w BWA. Są wśród nich obrazy, grafiki, ceramika, rzeźby, fotografie i tkaniny oraz twórczo przetworzone przedmioty życia codziennego, takie jak ubrania i meble. Będzie je można oglądać do 15 kwietnia. - To bardzo bogaty przegląd - podkreśla Ewa Łączyńska – Widz, dyrektor BWA.

Rozpoczęła się rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Dzięki niej zabytkowy park odzyska pierwotny charakter i historyczny wygląd.

 

 

W sobotę 10 marca Bractwo Historyczne „Wataha Rycerska” organizuje urodziny Miasta Tarnowa, na które serdecznie zapraszamy.

Znaczniki

Archiwalne