fTARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ewelina Tobiasz, która swoją przygodę z siatkówką rozpoczynała w klubie UKS Jedynka Tarnów, została powołana do kadry narodowej seniorek w piłce siatkowej. Nominację otrzymała od trenera reprezentacji, Jacka Nawrockiego.

Były barwne stroje, radosne piosenki i bajki z morałem. Kilkuset przedszkolaków zaprezentowało się na scenie podczas XVI Przeglądu Teatralnego „Snuj się snuj, bajeczko”, który odbył się 17 marca. W tegorocznej edycji najlepsi okazali się mali aktorzy z Przedszkola Publicznego nr 33, którzy przygotowali interpretację bajki o Czerwonym Kapturku.

Tarnowski działacz sportowy, Arkadiusz Kamiński, pierwszym Polakiem, który został wybrany członkiem Zarządu Europejskiej Federacji Wspinaczki Sportowej. Decyzję o wyborze na to prestiżowe stanowisko podjęto podczas ostatniego walnego zgromadzenia federacji, które w ubiegłym tygodniu odbyło się w kanadyjskim Quebecu.

Tarnów czwartym najzdrowszym miastem w Polsce. To wynik III edycji Rankingu Zdrowia Polski, przeprowadzonym przez Dziennik Gazetę Prawną. W klasyfikacji wybrano 56 najzdrowszych powiatów oraz 38 najzdrowszych miast na prawach powiatu. W rankingu wyprzedził nas Kraków, Rzeszów i Lublin.

Tylko w ubiegłym roku wydano blisko tysiąc Kart Tarnowskiej Rodziny. Posiadaczom tego dokumentu udzielono ulg na łączną kwotę ponad pół miliona złotych. Tarnowianie najchętniej korzystali ze zniżek na przejazdy komunikacją miejską i z tańszych wejść na obiekty sportowe.

Już po raz dziewiąty tarnowskie urzędy skarbowe włączyły się w ogólnopolską akcję „Szybki PIT”. Ta kampania informacyjna ma wspierać podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT) bez wychodzenia z domu.

Oferta tarnowskiej firmy ANKO została wybrana spośród pięciu, które wpłynęły na przetarg na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 18. - Uzyskała największą liczbę punktów. Jeżeli nie zostanie wniesione odwołanie, umowę z wykonawcą podpiszemy 20 marca – mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Miasto zamierza przekazać blisko trzydzieści tysięcy złotych na remont muru ogrodzenia zabytkowego kościoła pw. Najświętszej Panny Marii Wniebowziętej „na Burku” w Tarnowie. Ostateczna decyzje w tej sprawie podejmą tarnowscy radni głosując projekt uchwały w tej sprawie podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej (30 marca).

Do finału IX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej zakwalifikowało się aż 15 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. W eliminacjach wzięło udział ponad 2000 uczniów z całej Polski, w finałowym starciu, 8 kwietnia, w Warszawie zmierzy się setka najlepszych.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, złoży na sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, 30 marca, wniosek o zmianę budżetu tak, aby sfinansować dodatkowych 300 miejsc na letnich półkoloniach, prowadzonych w tarnowskich szkołach. - To odpowiedź na potrzeby dzieci i rodziców – podkreśla prezydent.