TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji, od 15 lutego zmianie ulega rozkład jazdy linii nr 11. Rozkład wzbogacono o dodatkowe kursy.

Dyrektor Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Tarnowa, Marek Idzkiewicz, wycofał sygnowany przez siebie wykaz ulic, mogących podlegać przepisom tak zwanej „ustawy dekomunizacyjnej”, przekazany Komisji ds. Nazewnictwa ulic i Placów Publicznych na jej prośbę.

 

Disco na lodzie, planszowisko, odkrywanie muzeum, a może basen za złotówkę? Podpowiadamy, co wybrać w ostatni piątek ferii.

400 choinek oddali mieszkańcy Tarnowa podczas zbiórki, zorganizowanej po Świętach Bożego Narodzenia przez Urząd Miasta Tarnowa i przeprowadzonej przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Była to pierwsza taka akcja w Tarnowie, będą kolejne, co roku.

 

Kolekcję 33 prac Zofii Stryjeńskiej będzie można podziwiać od połowy lutego na wystawie na tarnowskim dworcu w galerii Panorama. Obrazy prezentowane będą po raz pierwszy po gruntownej konserwacji. Wernisaż zaplanowano 13 lutego o godz. 18.

Ogłoszono siedem konkursów ofert dla wyłonienia realizatorów zadań z zakresu zdrowia publicznego. Na ten cel tarnowski magistrat przeznaczy w tym roku w sumie 163 tysiące złotych.

Najprawdopodobniej za kilka tygodni poznamy wykonawcę oraz koszt modernizacji hali sportowo-widowiskowej „Jaskółka”. To efekt ogłoszonego właśnie przetargu na tę inwestycję. Zakres zadania obejmuje m.in. rozbudowę hali, budowę i przebudowę układu komunikacyjnego i parkingów oraz zagospodarowanie otoczenia obiektu. 

Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie uznała, że prezydent Tarnowa miał prawo zdecydować, że jedyną firmą, która odbiera odpady komunalne na terenie miasta, jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, wybrane w trybie zamówienia in-house, bez przetargu. To pierwszy taki wyrok w Polsce. „Rzeczpospolita” i „Dziennik Gazeta Prawna”, które również informują o tej sprawie, podkreślają precedensowy charakter orzeczenia KIO.

 

Tenis stołowy, kung-fu, wspinaczka, siatkówka a może strzelectwo? Mimo że zostały ostatnie dni ferii zimowych, nadal można skorzystać z szeregu zajęć sportowych.

W najbliższy poniedziałek, 13 lutego, o godzinie 16.00 w Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej 10, odbędą się warsztaty dla mieszkańców Tarnowa, podczas których wspólnie ze specjalistami opracowany zostanie projekt rewitalizacji miasta. Wstęp na warsztaty jest wolny, zaproszeni są wszyscy chętni, spotkanie potrwa około trzech godzin.