TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tarnowską Nagrodę Filmową w czwartą dekadę wprowadził gitarowy duet Marek Napiórkowski i Artur Lesicki, który swoim koncertem „Celuloid” zainaugurował tegoroczne święto kina w Tarnowie. Prologiem do festiwalu był wernisaż wystawy plakatów Lecha Majewskiego, który odbył się w BWA. Przed nami tydzień z projekcjami filmowymi, spotkaniami z twórcami i aktorami oraz wydarzeniami muzycznymi.

Najbliższy weekend zapowiada wiele emocji. Zadowolenie będą zwłaszcza miłośnicy dużego ekranu. W Tarnowie rozpoczyna się 31 Tarnowska Nagroda Filmowa. Nie zabraknie też muzycznych akcentów i dobrego humoru.

Już dziś rusza 31 Tarnowska Nagroda Filmowa. W kinie Marzenie są jeszcze dostępne bilety na projekcje konkursowe, projekcje specjalne oraz koncerty. Przez cały czas trwania festiwalu można także oglądać wystawy przygotowane specjalnie na wydarzenie.

Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji, od 23 do 25 kwietnia nieczynny będzie przystanek Mickiewicza – Teatr. Zmiany maja związek z 10. Forum Inwestycyjnym, odbywającym się w tarnowskim teatrze. Impreza gospodarcza  rozpocznie się w najbliższy poniedziałek.

Na brak sportowych talentów Tarnów nie może narzekać. Można się było o tym przekonać podczas uroczystej gali sportu, która odbyła się 20 kwietnia w Dworze Modrzewiowym. Wyróżnienia otrzymało ponad 200 trenerów i zawodników, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe. Na nagrody i stypendia przeznaczono z budżetu miasta ponad 136 tys. zł.

Na stadionie, powstającym przy ulicy Piłsudskiego, dobiegają końca prace przy wylewaniu betonowych trybun i montowaniu masztów oświetleniowych. Gdy pogoda na to pozwoli, na bieżni położona zostanie masa asfaltowa, a potem syntetyczna. Całość prac przy budowie stadionu zakończy się latem, w czasie wakacji. - To będzie piękny obiekt, stadion z prawdziwego zdarzenia – podkreśla Arkadiusz Marszałek, zastępca dyrektora Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który prowadzi inwestycję.

 

Są energooszczędne, ekologiczne, estetyczne i ekonomiczne w utrzymaniu. 24 obiekty użyteczności publicznej – w tym szkoły, przedszkola i hale sportowe – zostały gruntownie  odnowione dzięki termomodernizacji, dofinansowanej ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Całość prac, przeprowadzonych w ramach dwóch projektów, kosztowała około 25,5 miliona złotych, dofinansowanie wyniosło ponad 14 milionów złotych.

 

W ubiegłym roku straż pożarna interweniowała 852 razy – wynika ze sprawozdania przedstawionego przez Państwową Straż Pożarną w Tarnowie. Od lat spada liczba interwencji dotyczących pożarów, a wśród przyczyn interwencji strażaków dominują inne zagrożenia takie jak np. wypadki komunikacyjne czy nagłe zmiany atmosferyczne.

Uczniowie ostatniej klasy gimnazjum zmierzyli się z dzisiaj (20 kwietnia) z kolejną częścią egzaminu, sprawdzającą wiedzę z ostatnich trzech lat nauki. Tym razem były to zagadnienia matematyczno-przyrodnicze. Jutro uczniowie będą z kolei rozwiązywać część z języka obcego.

Do 28 kwietnia, czyli do przyszłego piątku, potrwają dyżury urzędników, którzy – w razie potrzeby – pomagają autorom zadań, zgłaszanych do szóstej edycji Budżetu Obywatelskiego. Urzędnicy  udzielają informacji, dotyczących między innymi możliwości realizacji, lokalizacji lub kosztów projektów. Przypominamy, że termin zgłaszania projektów również upływa w przyszły piątek.