TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

26 kilometrów 516 metrów – taki dystans pokonają uczestnicy, organizowanego już po raz czternasty, Memoriału Pływackiego im. św. Jana Pawła II. Rozpocznie się on na pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (pawilon „F”) w sobotę 13 października o godz. 16.

Jak już informowaliśmy, Polacy po raz szósty w historii wygrali niezwykle prestiżowe międzynarodowe zawody balonowe, zdobywając Puchar Gordona Bennetta. Dziś Mateusz Rękas i Jacek Bogdański spotkali się z prezydentem Tarnowa.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie zwołał na dzisiaj LXI zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Jej obrady rozpoczną się o godz. 9 w Sali Lustrzanej.

Tarnowski Rower Miejski już dostępny. Na mieszkańców czeka w sumie 110 rowerów, które można wypożyczać i oddawać na 10 samoobsługowych stacjach. Krótkie wypożyczenia będą zupełnie bezpłatne.

W najbliższą sobotę, 13 października, w naszym mieście odbędzie się, nazywany „najbardziej zakręconym biegiem w Polsce”, XXVII Tarnowski Bieg Leliwitów. Rozgrywany na nowej trasie bieg miał będzie w tym roku charakter nocny – start nastąpi o godz. 19.30.

Urząd Miasta Tarnowa współpracując z placówkami oświatowymi i Tarnowskim Centrum Kultury, zorganizował przegląd filmów ekologicznych oraz trwający od kwietnia do października cykl wycieczek przyrodniczych połączony z konkursami edukacyjnymi „Młody ekologu, gdy o środowisko dbasz, piękną przyrodę w Tarnowie masz”.

Bardzo miła dla naszego miasta informacja napłynęła z posiedzenia zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Podjęta na nim została decyzja, że Tarnów będzie w przyszłym roku organizatorem Mistrzostw Polski młodzików (do lat 16) w lekkiej atletyce. Kontrkandydatami Tarnowa były Kalisz oraz Częstochowa.

Rynek pracy już dawno przestał być miejscem, gdzie to pracodawcy narzucają swoje rygorystyczne wymogi. W dobie zmniejszającego się bezrobocia, to pracownicy zaczynają przejmować inicjatywę i decydować o tym gdzie chcą pracować. Szczególnie poszukiwani są specjaliści reprezentujący wybrane, deficytowe branże. Odpowiadając na wnioski zgłaszane przez tarnowskie firmy, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, we współpracy z Tarnowskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego sp. z o.o., uruchomił specjalny, pilotażowy program „Mieszkaj i Pracuj w Tarnowie”.

W środę, 17 października odbędzie się Integracyjny Złaz „Śladami Ignacego Jana Paderewskiego” Tarnów – Ciężkowice – Kąśna Dolna. Jego organizatorami są: Koło PTTK nr 23 „Włóczykije” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Eugenii Gierat w Tarnowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach oraz Komisja Ochrony Przyrody ZO PTTK w Tarnowie.

W sobotę, 13 października, Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne USG bioder dla niemowląt do trzeciego miesiąca życia pod kątem dysplazji stawu biodrowego.

Znaczniki

Archiwalne