Ostatnie złote medale dla Holandii, Hiszpanii i Danii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ostatnie złote medale dla Holandii, Hiszpanii i Danii

W niedzielę, w Arenie Jaskółka Tarnów rozdano ostatnie medale w tarnowskiej części III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. O mistrzowskie tytuły walczyli w mościckiej hali badmintoniści.

Rywalizacja rozpoczęła się od finałowego pojedynku mikstów. Holenderska para Robin Tabeling – Selena Piek wygrała w nim 2-1 (21-10, 13-21, 21-13) z francuskim duetem Thom Gicquel – Delphine Delrue. Brązowe medale zawisły natomiast na szyjach Duńczyków Mathiasa Christiansena i Alexandry Boeje oraz Brytyjczyków Marcusa Ellisa i Lauren Smith.

Mistrzynią Igrzysk w grze pojedynczej została Hiszpanka Carolina Marin, w finale zwyciężając 2-0 (21-15, 21-14) Dunkę Mię Blichfeldt. Na najniższym stopniu podium stanęły: Brytyjka Kirsty Gilmour oraz Szwajcarka Jenjira Stadelmann.

W rywalizacji singlistów, swoją rodaczkę „pomścił” Viktor Axelsen. Duńczyk w decydującym pojedynku wygrał 2-1 (16-21, 21-16, 21-11) z Francuzem, Christo Popovem. Na trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali wspólnie: starszy brat srebrnego medalisty Toma Junior Popov oraz reprezentant Izraela, Misha Zilberman.