Tarnów nagrodzony za najlepsze projekty europejskie
Znamy laureatów plebiscytu „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”. Do Tarnowa trafiło pięć statuetek – Gmina Miasta Tarnowa otrzymała je za obniżenie poziomu niskiej emisji oraz rewitalizację Parku Strzeleckiego, Stary Szpital za modernizację placówki, Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej za renowację kirkutu. Laureatem zostało też Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne m.in. za zakup niskoemisyjnych autobusów. W gronie nagrodzonych znalazła się również Tarnowska Organizacja Turystyczna, która realizowała projekt wspólnie z powiatem dąbrowskim.
Nagrody przyznano podczas uroczystej gali „Fundusze z kulturą”, która odbyła się 7 listopada w Centrum Sztuki Mościce. Tego dnia rozstrzygnięto plebiscyt dla najlepszych funduszy europejskich, które zostały zrealizowane w Tarnowie, powiecie tarnowskim, dąbrowskim, brzeskim i bocheńskim.
Jak tłumaczą pomysłodawcy, plebiscyt na najlepszy projekt w powiecie realizowany z Funduszy Europejskich w Małopolsce miał na celu odkrycie i przedstawienie realizacji, które w najlepszy sposób wykorzystały środki z Unii Europejskiej. Była to również okazja, aby pokazać i promować nowo powstałe inwestycje.
Wśród laureatów znalazło się miasto Tarnów, które nagrodzono za obniżenie poziomu niskiej emisji. Kolejna statuetka trafiła do miasta za rewitalizację przeprowadzoną w Parku Strzeleckim. Laureatem plebiscytu został Stary Szpital za projekt „Szpital przyjazny mieszkańcom – poprawa opieki zdrowotnej w subregionie tarnowskim poprzez II etap rozbudowy i modernizacji Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie”. Nagrodzony został też Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej, który przeprowadził renowację Cmentarza Żydowskiego. W gronie tarnowskich laureatów znalazło się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Spółka otrzymała statuetkę za zakup niskoemisyjnych autobusów CNG wraz z dostosowaniem zaplecza technicznego, integrację różnych środków transportu i poprawę jakości obsługi podróżnych. Projekt ten obejmował również budowę i modernizację telematycznych systemów zarządzania ruchem w celu usprawnienia poruszania się pojazdów komunikacji miejskiej. Podczas gali nagrodzono też Tarnowską Organizację Turystyczną, która realizowała projekt „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu tarnowskiego etap II”. W tym przypadku projekt TOT-u znalazł się w gronie nagrodzonych z powiatu dąbrowskiego.
Pełna lista małopolskich laureatów dostępna pod LINKIEM.
(ww)