Więcej psów i kotów trafiło do Azylu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Więcej psów i kotów trafiło do Azylu

W ubiegłym roku, do tarnowskiego Azylu dla Psów i Kotów trafiło znacznie więcej zwierząt niż w latach ubiegłych. – Trudno określić przyczynę takiego stanu rzeczy, ale o ile w roku 2017 przyjęliśmy 375 psów i 129 kotów, to w roku 2018 trafiło do nas 427 psów i 171 kotów – mówi kierownik Azylu, Adrian Starzyk.

Przypomnijmy, że do Azylu trafiają zwierzęta z interwencji, tzn. po informacji od Straży Miejskiej czy policji, z terenu Tarnowa i kilkunastu gmin, które podpisały z Azylem stosowne porozumienie.

Warto podkreślić, że w roku ubiegłym w Azylu odnotowano także wyraźnie większą niż przed laty liczbę adopcji. Nowy dom znalazło 207 psów, a 141 wróciło do swoich właścicieli. Te powroty, dotyczą zwierząt, które uciekły bądź się zagubiły i trafiły do Azylu, a stamtąd z powrotem do domu. – Jest wyraźnie większa świadomość ludzi. Szukając zagubionych zwierzaków najpierw dzwonią do Azylu, wiedzą, że właśnie tutaj najpewniej trafią ich pupile – dodaje Adrian Starzyk.

Innym, bardzo pozytywnym zjawiskiem jest fakt, że coraz częściej ludzie świadomie decydują się na adopcję psów, które są w Azylu od wielu miesięcy, czy nawet lat. To psiaki starsze, dla których trudno jest znaleźć nowy dom. W ubiegłym roku do adopcji oddane zostały na przykład dwa psy, przebywające w Azylu już od pięciu lat.

Adrian Starzyk apeluje do właścicieli psów i kotów, by nie zapominali o tzw. „adresówkach”, czyli przypinanych do obroży medalikach z imieniem psa i numerem telefonu właściciela. Dzięki temu osoba, która odnajdzie zaginionego czworonoga może bezpośrednio skontaktować się z właścicielem. Tym samym psy i koty mogą szybciej wrócić do swoich domów.

(sm)


Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejCiepłe mieszkanieTarnów.pl miesięcznik miejski