Efektowna wygrana koszykarek Pałacu na inaugurację sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna wygrana koszykarek Pałacu na inaugurację sezonu

Bardzo udanie rozpoczęły sezon drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W inauguracyjnym spotkaniu, zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka pokonał na wyjeździe MOSiR Bochnia różnicą 50 punktów.

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Pierwsze w sezonie punkty zdobyła Zuzanna Piwkowska, a po trafieniu Julii Hatalskiej, w 1 min tarnowianki prowadziły 4-0. Gospodynie szybko odrobiły te straty, wychodząc w 3 min na prowadzenie 6-4. W kolejnych minutach oba zespoły zdobywały punkty wyłącznie z linii rzutów wolnych i w 6 min na tablicy pojawił się wynik 10-9. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak zdecydowanie do tarnowianek. Dwa trafienia Kingi Jaworskiej, „trójka” Pauliny Liszki oraz dziewięć punktów Aleksandry Klimas, spowodowały, że po dziesięciu minutach Pałac prowadził 25-12.

Po trzech minutach gry w drugiej kwarcie i trzech trafieniach Magdaleny Cabały przewaga Pałacu stopniała do pięciu zaledwie „oczek” (22-27). Dwie minuty później po trzecim w tej odsłonie trafieniu Julii Hatalskiej, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka prowadziły jednak 38-24. W 16 min na tablicy pojawił się rezultat 27-40. Kolejne 12 punktów zdobyły jednak koszykarki z Tarnowa i po rzucie za trzy punkty kapitan tarnowskiego zespołu, Pauliny Liszki, Pałac wygrywał 52-27. Końcówka pierwszej połowy przyniosła kosmetyczną tylko zmianę wyniku i do przerwy MKS PM prowadził 54-29.

Druga połowa rozpoczęła się od wymiany trafień (56-31 w 21 min). Kolejne punkty z gry gospodynie zdobyły dopiero w 28 min, gdy po trafieniu Róży Lekkiej na tablicy pojawił się rezultat 35-72. Jak łatwo obliczyć tarnowianki zdobyły w tym czasie 16 punktów, w czym największy udział miały Kinga Jaworska – 6 pkt., Weronika Węglarz – 4 pkt. oraz Julia Hatalska – 3 pkt. Końcówka tej części meczu miała już wyrównany przebieg i po trzydziestu minutach nasz zespół wygrywał 81-44.

Na początku ostatniej kwarty, w odpowiedzi na trafienie Nikoli Gałek, za trzy punkty trafiły Debora Sajdak-Malec i Aleksandra Klimas. Po kolejnych dwóch trafieniach tej ostatniej, w 34 min przewaga zespołu z Tarnowa wzrosła natomiast do 45 punktów (91-46). Miejscowe zmniejszyły wprawdzie nieco straty (55-92 w 36 min), ale na początku ostatniej minuty po trafieniu Weroniki Węglarz przegrywały 55-103 (setny punkt dla Pałacu zdobyła w 38 min Aleksandra Klimas, doprowadzając do wyniku 101-55). W końcówce podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka nieznacznie powiększyły jeszcze dzielący oba zespoły dystans, wygrywając ostatecznie 107-57 (25-12, 29-17, 27-15, 26-13). Warto podkreślić, że aż sześć tarnowianek zakończyło mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym.

MKS Pałac Młodzieży: Aleksandra Klimas 28 (4x3), Julia Hatalska 21, Kinga Jaworska 12, Zuzanna Piwkowska 10, Debora Sajdak-Malec 10 (2x3), Weronika Węglarz 10, Paulina Liszka 8 (2x3), Sabina Stygar 3, Aleksandra Kopacz 2, Sylwia Słowik 2, Lidia Otręba 1, Karolina Korcyl 0.