Bez porażki na piłkarskich boiskach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Bez porażki na piłkarskich boiskach

Drugi weekend kwietnia był udany dla piłkarskich zespołów z Tarnowa, rywalizujących o punkty w ligach seniorskich. Żadna z naszych „jedenastek” nie doznała porażki, a bilans ich występów to trzy zwycięstwa i cztery remisy.

Mecz trzeciej ligi piłki nożnej mężczyzn: Unia Tarnów - Orlęta Radzyń Podlaski

W pierwszym tegorocznym meczu trzeciej ligi kobiet, rezerwy Tarnovii zagrały w Boguchwale z tamtejszym Izolatorem. Do przerwy, po bramkach Katarzyny Trytek (18 min) i Gabrieli Michałek (23 min) tarnowianki wygrywały 2-0. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie (46 min) na listę strzelczyń po raz drugi wpisała się Gabriela Michałek i mecz zakończył się wygraną Tarnovii II 3-0 (2-0). Zwycięstwo to jest tym cenniejsze, że piłkarki Izolatora w sześciu wcześniejszych domowych spotkaniach nie straciły żadnej bramki. Trzy punkty dały tarnowiankom awans na trzecie miejsce w tabeli.

Piłkarze trzecioligowej Unii Tarnów zmierzyli się na swoim boisku z Orlętami Radzyń Podlaski. Wynik meczu otworzył w 18 min Sebastian Kaczyński. Chwilę przed przerwą (41 min) do pierwszego tego dnia remisu doprowadził natomiast Dominik Wardzała. W 58 min drugą bramkę dla gości zdobył Przemysław Zdybowicz. W 79 min rzut karny wykorzystał Dawid Sojda, ale pięć minut później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sebastian Kaczyński. Wynik na 3-3 (1-1) ustalił w doliczonym czasie gry (90+4 min), wprowadzony na boisku niespełna dziesięć minut wcześniej, Gabriel Kieroński. Tarnowianie zajmują w tabeli siódmą lokatę.

Ze zmiennym szczęściem walczyły nasze zespoły grające we wschodniej grupie małopolskiej czwartej ligi. Występująca przed swoimi kibicami Tarnovia bezbramkowo zremisowała z Kolejarzem Stróże. Po dwudziestu dwóch kolejkach zespół z ulicy Bandrowskiego plasuje się na dziesiątej pozycji.

Metal Tarnów w wyjazdowym meczu pokonał natomiast 4-2 (2-1) BKS Bochnia. Tarnowianie objęli prowadzenie w 13 min po strzale Jacka Malisza. Dwie minuty później rzut karny wykorzystał Bartłomiej Chlebek i było 1-1. Wynik do przerwy ustalił w 37 min Albert Stolarz. W 55 min po raz drugi nie pomylił się z jedenastu metrów Bartłomiej Chlebek, odpowiedź Metalu była jednak bardzo szybka. W 59 min trzecią bramkę dla gości strzelił Dariusz Rajczyk, a wynik ustalił w 65 min Albert Stolarz. Po drugiej z rzędu wygranej, Metal zajmuje w tabeli dwunaste miejsce.

W klasie okręgowej, rezerwy Unii Tarnów w pełni wykorzystały atut własnego boiska, pokonując Nową Jastrząbkę. Pierwsza bramka padła w 17 min po strzale Dawida Zyguły. Kolejne minuty należały do przyjezdnych, którzy wyszli na prowadzenie po golach Daniela Kiełbasy (30 min) i Rafała Kozioła (39 min). Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził jednak (45+2 min) Maksymilian Starzyk, a po zmianie stron trafiali już tylko tarnowianie. Dwa trafienia Gabriela Kierońskiego (74 i 90+3 min) oraz celny strzał Mateusza Michalika (90+2 min), spowodowały, że Unia II wygrała 5-2 (2-2) i plasuje się na ósmej pozycji.

Mecze obu naszych drużyn grających w klasie „A” zakończyły się remisami. Grający na swoim stadionie Błękitni 1947 Tarnów podzielili się punktami z bezpośrednio sąsiadującą z nimi w tabeli, Białą Lubaszowa. Pierwszą bramkę zdobyli w 30 min tarnowianie, a konkretnie Arkadiusz Cieśla. Wynik meczu na 1-1 (1-0) ustalił natomiast w 73 min Mariusz Dziubaczka. Tarnowianie klasyfikowani są na dziesiątym miejscu w tabeli.

Iskra Tarnów w wyjazdowym spotkaniu zremisowała 2-2 (0-0) z zamykającymi tabelę Ryglicami. Gospodarze objęli prowadzenie w 48 min po strzale Macieja Stojaka. Odpowiedź tarnowian była jednak bardzo szybka, w 50 min do remisu doprowadził bowiem Krystian Dumara. W kolejnych minutach historia powtórzyła się. Cztery minuty po celnym strzale Mariusza Baszczewskiego (67 min), po raz drugi na listę strzelców wpisał się Krystian Dumara. Nasz zespół zajmuje obecnie jedenastą lokatę.