Koncert galowy Świerczkowiaków
Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy zaprasza na koncert galowy będący finałem sezonu artystycznego. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca, w Centrum Sztuki Mościce. Początek o godz. 19.
Na scenie pojawią się grupy reprezentacyjne oraz młodzieżowe. Program koncertu stanowi starannie dobraną kompozycję tańców i pieśni inspirowanych tradycjami różnych regionów Polski. Publiczność usłyszy i zobaczy zarówno dostojne tańce narodowe, jak i pełne temperamentu układy regionalne. W repertuarze znajdą się, m.in. krakowiak, tańce kurpiowskie, a także choreografie z Opoczna, Śląska czy Krosna. „Każdy z tych elementów oddaje bogactwo kulturowe i różnorodność polskiej tradycji ludowej” – podkreślają organizatorzy.
Bilety do nabycia online i w kasie CSM.
Dodajmy, że koncert to jedno z wydarzeń towarzyszących tegorocznym Zdearzeniom, czyli świętu miasta.
(ww)




