Nowy dyrektor artystyczny w teatrze - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Nowy dyrektor artystyczny w teatrze

Tadeusz Łomnicki został nowym dyrektorem artystycznym Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego. Na stanowisku zastąpił Matyldę Baczyńską. – Nie zamierzam robić rewolucji. Myślę też o spektaklu muzycznym – zapowiada nowy dyrektor, który został wybrany na to stanowisko na kolejne trzy lata.

fot. Izabella Wielgus

Potencjał, który drzemie w panu Tadeuszu, jest czymś, co warto wykorzystać z naszym utalentowanym zespołem teatralnym, dla korzyści, jaka może płynąc dla tarnowskich widzów – wyjaśniał Rafał Balawejder, szef teatru podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Tadeusz Łomnicki jest absolwentem krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Związany jest z Teatrem Ludowym w Krakowie. Nie tylko występuje na deskach teatru, lecz jest również reżyserem. Na swoim koncie ma m.in. tytuły: „Akt równoległy”, „Kolacja dla głupca”, „Mayday”, „Stan stabilny”.

Akt równoległy” to dwie godziny niewymuszonego śmiechu. Jeśli prawdą jest stwierdzenie, że kluczem do rozśmieszenia ludzi jest przede wszystkim poczucie humoru, to Tadeusz Łomnicki udowadnia tą sztuką, że mu go nie brakuje” – tak recenzowano jedną z reżyserowanych przez Tadeusza Łomnickiego sztuk. Tytuł ten nagrodzono podczas Festiwalu Komedii Talia, gdzie w 2019 r. zdobył Grand Prix.

Zapytany o wizję teatru na najbliższe lata, nowy dyrektor artystyczny odpowiadał: – Chciałbym, by to był teatr, do którego widownia tarnowska i okołotarnowska, małopolska, może i szerzej, chciała przychodzić, utożsamiała się z tym miejscem, od widowni przedszkolnej do 110 lat. Chciałbym żeby to był teatr bardziej aktorski, co jest mi bliskie. Teatr, który aktorem stoi przede wszystkim. Jesteśmy tez gotowi na wyzwania, eksperymenty.

Dodajmy, że nowo wybrany dyrektor artystyczny grał również w teatrze telewizji oraz pojawiał się na dużym ekranie.

(ww)

fot. Izabella Wielgus


Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski