Przystanek Mickiewicza 4: Ireneusz Pastuszak
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie prezentuje pierwszy odcinek cyklu "Przystanek Mickiewicza 4" - serii rozmów z aktorami i aktorkami tarnowskiej sceny, zrealizowanej z okazji jubileuszu 70-lecia teatru.
Rozmowy te pokazują osobiste historie związane z pracą sceniczną, artystycznymi wyborami oraz codziennością aktorów. To opowieści pełne emocji, wspomnień i anegdot, a także refleksji nad miejscem teatru w ich życiu.
Pierwszym rozmówcą jest Ireneusz Pastuszak - reżyser, poeta, działacz społeczny i wieloletni aktor tarnowskiego teatru. W rozmowie dzieli się m.in. doświadczeniami zawodowymi - od niedoszłego architekta, przez szycie sukni ślubnych i garniturów, po pracę drwala. Opowiada również o swoim udziale w chorzowskim musicalu z Małgorzatą Ostrowską, a także o roli Leni Riefenstahl w spektaklu "Bunkier" - jednej z najnowszych premier.
Rozmowa dostępna jest na platformie YouTube tutaj.
Najbliższe spektakle z udziałem Ireneusza Pastuszaka:
„Śluby Panieńskie” w reżyserii Wojciecha Malajkata (10 i 11 maja, godz. 18:00)
„Bunkier” w reżyserii Filipa Gieldona (16 maja, godz. 17:30, 18 maja, godz. 19:00)
Na hasło „KLARA” – 20% zniżki na bilety normalne na spektakl „Śluby Panieńskie” (10 i 11 maja), dostępne zarówno w kasie teatru, jak i online.
Rezerwacja i sprzedaż biletów: 14 688 32 87, 784 976 025, 668 323 998, tarnowski-teatr.bilety24.pl.
(mt), fot. Artur Gawle