Spotkanie autorskie z Mają Drożdż 10 GRUDNIA

Bohaterką kolejnego w tym roku wieczoru autorskiego, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie będzie Maja Drożdż. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 10 grudnia o godz. 17 w Czytelni Czasopism Bieżących przy ul. Krakowskiej 4.

Maja Drożdż to tarnowianka, która mówi o sobie: - Urodziłam się w Tarnowie. Nadal tu mieszkam i bardzo lubię to miasto. Jako dziecko miałam milion pomysłów na minutę i chyba już mi tak zostało. Co chwilę zmieniałam zainteresowania. Jak prawie każda mała dziewczynka chciałam być piosenkarką, fryzjerką i krawcową, za to nigdy nie chciałam być księżniczką. Nie planowałam zostać pisarką i tak naprawdę nie wiem, czy w ogóle nią jestem. „Pisareczka” – tak czule zwraca się do mniej mój mąż i przy tym pozostanę.

Spotkanie będzie okazją do promocji debiutanckiej powieści Mai Drożdż „Nie uciekaj”. Premierę miała w październiku tego roku, a w nocie wydawcy przeczytać możemy o niej: - Wyobraź sobie, że pewnego dnia tracisz wszystko i trafiasz do zupełnie obcego miejsca, w którym nie możesz mieć pewności, co przyniesie kolejny dzień. Bez pracy, pieniędzy, mieszkania ani rodziny - na łasce spotkanych przypadkowo ludzi. Tak właśnie rozpoczyna się historia Nicole, kobiety z przytłaczającym bagażem życiowych doświadczeń, która postanawia uciec ze swojego rodzinnego miasta, by spróbować poukładać sobie życie na nowo. Nie będzie to jednak proste. Nicole wpada w pułapkę własnych emocji, z której nie potrafi znaleźć rozsądnego wyjścia. Błądząc między nowo poznanymi mężczyznami, nie wie, któremu z nich może tak naprawdę zaufać. Czy skazana jest na wieczną ucieczkę - przed przeszłością, swoimi uczuciami i samą sobą?.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

(sm)