Wraca „Muzyka dla smyka”

Już w najbliższą sobotę, 12 czerwca po praz pierwszy po długiej przerwie na scenie Sali koncertowej Szkoły Muzycznej zabrzmi „Muzyka dla smyka”. Organizatorem imprezy jest Zespół Szkół Muzycznych, a partnerem jest Biuro Wystaw Artystycznych. Początek o godzinie 12.30.

Są to tak zwane koncerty gordonowskie, czyli ok. 30-minutowe spotkania, w których bierze udział kilku muzyków śpiewających i grających. W repertuarze koncertu znajdują się piosenki dziecięce, utwory rozrywkowe, latynoamerykańskie oraz muzyki klasycznej. 

Koncert adresowany jest do rodziców z małymi dziećmi, od ok. 5 miesiąca do 3 roku życia. Rodzice wraz z dziećmi współuczestniczą w tworzeniu koncertu, siedzą na podłodze i aktywnie biorą udział śpiewając oraz rytmizując. Prowadząca koncert zachęca rodziców do poruszania się i do kołysania w rytmie. 

Celem projektu jest propagowanie teorii uczenia się muzyki autorstwa profesora Edwina Eliasa Gordona, która pozwala profesjonalnie i efektywnie kierować edukacją muzyczną małego dziecka, by mogło twórczo posługiwać się językiem muzyki. 

Ze względu na obostrzenia obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: monize@poczta.fm. Organizatorzy proszą, aby na koncert zabrać ze sobą obuwie do przebrania oraz własne kocyki lub karimaty.

(pm)