Adam Rębilas najszybszy w XXXI Biegu Leliwitów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Adam Rębilas najszybszy w XXXI Biegu Leliwitów

Blisko 190 zawodniczek i zawodników rywalizowało w odbywającym się w sobotę XXI Tarnowskim Biegu Leliwitów. W biegu głównym triumfował Adam Rębilas, w rywalizacji kobiet najlepsza była natomiast Marta Prajzner, która w klasyfikacji generalnej zajęła siódme miejsce.

XXXI Tarnowski Bieg Leliwitów

Na mecie biegu głównego, zameldowało się 104 biegaczek i biegaczy. Jego zwycięzca, Adam Rębilas z Nowego Wiśnicza, trasę 10 kilometrów pokonał w czasie 33:46.97 min. Drugie miejsce, podobnie jak przed rokiem zajął Grzegorz Czyż z Bogumiłowic (Grupa Azoty – Automatyka Tarnów) – 35:29.22 min, a trzeci był Damian Dziewiński (Sanok Biega) – 35:41.41 min. Wśród pań najszybsza była Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego – 39:55.66 min, za plecami zostawiając Reginę Kulkę-Mnich z Ropy – 41:09.16 min oraz Bernadetę Krajewską z Tarnowa – 47:03.77 min.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: kobiety – 18-29 lat – Weronika Kostka (UKS Kung Fu Tarnów) – 52:42.96 min; 30-39 lat – Regina Kulka-Mnich; 40-49 lat – Marta Prajzner; 50-59 lat – Anna Kusion (Ekipa z Tarnowa) – 50:38.91 min; 60-69 lat – Irena Wiatr (Dąbrowa Tarnowska) – 1:01.28.13 godz; mężczyźni – 18-29 lat – Adam Rębilas; 30-39 lat – Grzegorz Góral (Swoszowice) – 37:56.39 min; 40-49 lat – Damian Dziewiński; 50-59 lat – Grzegorz Czyż; 60-69 lat – Andrzej Macioł (Kraków) – 42:28.80 min; powyżej 70 lat – Marian Leśniak (AZS-AWF Kraków Masters) – 52.09.75 min.

Rozgrywany na dystansie 2.5 kilometra bieg towarzyszący, ukończyło 84 zawodniczek i zawodników. Najszybszy w tym gronie okazał się Adrian Kryjowski (Żabno) – 8:02.24 min, wyprzedzając Adriana Wieciecha (Nowy Wiśnicz – Byle Dobiec) – 8:34.95 min oraz Sylwestra Malca (Nowe Rybie - #AdamCzerwińskiTeam) – 8:38.08 min. Wśród kobiet trzy pierwsze miejsca zajęły natomiast: Monika Sakłak (Janowice) – 9:54.02 min, Nina Skalak (Ilkowice – LKS Burzyn) – 9:57.39 min oraz anonimowa biegaczka z Łęgu Tarnowskiego – 10:32.63 min.

Organizatorem zawodów było: Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, a honorowy patronat nad biegiem objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Szczegółowe wyniki XXXI Tarnowskiego Biegu Leliwitów dostępne są TUTAJ.