Karolina Drużkowska w reprezentacji siatkarek

Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka przy I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie, Karolina Drużkowska powołana została przez trenera Jacka Nawrockiego do siatkarskiej reprezentacji Polski seniorek na rok 2020.

Kadrowiczki po raz pierwszy spotkają się na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. Odbędzie się ono w dniach 4-25 czerwca. Kolejne zgrupowanie reprezentacji zaplanowane jest od 6 do 30 lipca.

Obchodząca niedawno – 6 marca – osiemnaste urodziny Karolina Drużkowska gra na pozycji przyjmującej lub atakującej. Jest wychowanką Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Tarnów, a jej pierwszą trenerką była Urszula Świerczek. – Karolina jest niezwykle utalentowana, przypomina mi czasami Agatę Mróz. Jest przy tym niesamowicie skromna, poukładana i zawsze uśmiechnięta. Ma talent nie tylko do siatkówki, gra bowiem na pianinie oraz na gitarze – mówi Urszula Świerczek.

Aktualnie, będąca jeszcze juniorką, Karolina Drużkowska uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku, a w zakończonym sezonie była wypożyczona do Elite Volley Małopolska. W swoim dorobku ma już występy w reprezentacji Polski minikadetek i kadetek. Była też powołana do reprezentacji juniorek, grę w kadrze w tej kategorii wiekowej uniemożliwiła jej jednak kontuzja.

(sm)

Fot. www.smspzps.pl