Konkurs plastyczny „Polska Niepodległa” rozstrzygnięty
Na tegoroczny konkurs plastyczny „Polska Niepodległa” wpłynęło 146 prac. Jury najwyżej oceniło plakaty: Gabrieli Plebanek, Adrianny Brodzińskiej, Kingi Wzorek, Amadeusza Wnękowicza oraz Natalii Ćwiklińskiej. Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w czwartek 12 grudnia o godz. 11 w Sali Lustrzanej.
Jury w składzie: Anna Śliwińska – artysta malarz (przewodnicząca), Piotr Filip – historyk i dziennikarz oraz Maria Zawada-Bilik – plastyk i szefowa Biura Promocji i Współpracy Zagranicznej w Wydziale Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa do drugiego etapu zakwalifikowało 95 prac, ostatecznie nagradzając i wyróżniając aż 61 różnorodnych i bardzo interesujących plakatów. Prace oceniane były w dwóch grupach wiekowych: klasy V-VIII szkół podstawowych (51 prac) i szkoły ponadpodstawowe (50 prac) oraz w kategorii Miasto Tarnów Pierwsze Niepodległe, w której 45 nadesłanych prac ocenianych było bez podziału na kategorii wiekowe.
Łączna wartość nagród rzeczowych (m.in. miniwieża, słuchawki bezprzewodowe, pióra, albumy, pamięć przenośna, kaski rowerowe i na hulajnogi) w konkursie przekroczyła 3 tysiące złotych.
Wyniki
Polska Niepodległa - szkoły podstawowe - klasy V-VIII
I miejsce
Gabriela Plebanek – Szkoła Podstawowa nr 5
Adrianna Brodzińska – Szkoła Podstawowa 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika
II miejsce
Oliwia Szułakiewicz - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Orląt Lwowskich
III miejsce
Patrycja Niepsuj - Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego
Angelika Stanisławska - Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych
Wyróżnienia I stopnia
Magdalena Jakubczyńska - Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika
Urszula Kowalik - Szkoła Podstawowa nr 18 im. J. Kochanowskiego
Emilia Krzemińska - Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego
Maciej Obrzut - Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych
Milena Płaczek - Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego
Gabriela Stańczyk - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Orląt Lwowskich
Natalia Wrona - Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych
Wyróżnienia II stopnia
Nina Cyz - Zespół Szkół Muzycznych im. Ignacego J. Paderewskiego
Magdalena Gniadek - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Orląt Lwowskich
Filip Maniak - Szkoła Podstawowa nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika
Greta Mazur - Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego
Józef Kałucki - Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych
Aleksandra Kubala - Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego
Zuzanna Kras - Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego
Paweł Obrzut – Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych
Natalia Styrna - Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego
Kamila Ziomek – Szkoła Podstawowa nr 18 im. J. Kochanowskiego
Polska Niepodległa – szkoły ponadpodstawowe
I miejsce
Kinga Wzorek - Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych
Amadeusz Wnękowicz - Liceum Sztuk Plastycznych
II miejsce
Dominika Jaworska - I Liceum Ogólnokształcące im. K. Brodzińskiego
Wiktoria Sas – Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych
III miejsce
Michał Szczepanik – Liceum Sztuk Plastycznych
Dymitr Majczak - Liceum Sztuk Plastycznych
Wyróżnienia I stopnia
Dominika Adamczyk - Liceum Sztuk Plastycznych
Wiktoria Armatys – Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych
Wiktoria Gubała - Liceum Sztuk Plastycznych
Emilia Godek - Liceum Sztuk Plastycznych
Kamil Rosiak - Liceum Sztuk Plastycznych
Kinga Rzepka - Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych
Wyróżnienia II stopnia
Joanna Michoń – Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomiczno –Gastronomicznych
Natalia Nowicka – XVI Liceum Ogólnokształcące im. AK
Maria Osiejuk - Liceum Sztuk Plastycznych
Izabela Pachowicz – Liceum Sztuk Plastycznych
Anna Plebanek – II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana J. Tarnowskiego
Miasto Tarnów Pierwsze Niepodległe
I miejsce
Natalia Ćwiklińska – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika
II miejsce
Gabriela Gągała - Liceum Sztuk Plastycznych
Mateusz Kopeć – Technikum Specjalne w Zespole Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabo Słyszących
III miejsce
Paulina Niedbalec – Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych
Mikołaj Więcław - Technikum Specjalne w Zespole Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabo Słyszących
Wyróżnienia I stopnia
Zofia Gacoń- Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego
Dominka Jaworska – I Liceum Ogólnokształcące im. K. Brodzińskiego
Anna Malinowska – Technikum Specjalne w Zespole Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabo Słyszących
Igor Padło – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Sylwia Szostak - Liceum Sztuk Plastycznych
Weronika Turczyn –Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych
Wyróżnienia II stopnia
Kamila Banaś - Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych
Tatiana Durczyńska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach
Patrycja Kalisz - Zespół Szkół Plastycznych
Jan Konopacki – Szkoła Podstawowa nr 9
Daniel Podraza - XVI Liceum Ogólnokształcące im. AK
Anna Zając – Szkoła Podstawowa nr 17 im. E. Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1
Jury postanowiło przyznać również pięć wyróżnień specjalnych dla prac wykraczających poza kategorie, ale o wysokich walorach artystycznych. Otrzymali je:
Sabina Izworska i Natalia Kuklińska – Szkoła Podstawowa nr 17 im. E. Kwiatkowskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1
Mateusz Jaśkiewicz - Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych
Michał Radliński – Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych
Aleksandra Starzyk – Zespól Szkół Techniczno–Zawodowych
Paulina Tyka - Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych
(sm)