Listy gratulacyjne dla wicemistrzyń Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Listy gratulacyjne dla wicemistrzyń Polski

Zawodniczki Tarnovii dwa tygodnie temu wywalczyły w Toruniu srebrny medal VIII Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18 w futsalu. Z tej okazji otrzymały dzisiaj od prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli listy gratulacyjne i zestawy miejskich upominków. Ze swojej strony wręczyły natomiast prezydentowi srebrny medal z toruńskich mistrzostw i pamiątkowe zdjęcie drużyny.

Na spotkaniu w Urzędzie Miasta, oprócz kapitan „srebrnej” drużyny, Karoliny Piwowarczyk, obecni byli: prezes Tarnovii Waldemar Urban i trener wicemistrzyń Polski, Michał Jarząb. – Sukces, który odnieśliśmy jest dla nas bardzo ważny. Medal wywalczony przez dziewczyny w Toruniu jest dowodem na to, że praca, którą wykonujemy nie idzie na marne, a wręcz przeciwnie przynosi konkretne efekty – mówił Waldemar Urban. Prezydent Roman Ciepiela gratulując młodym zawodniczkom zdobycia medalu i życząc dalszych sukcesów, zadeklarował pomoc w zorganizowaniu w najbliższych latach w Tarnowie finałowego turnieju futsalowych Mistrzostw Polski.

Przypomnijmy, że w Toruniu futsalistki Tarnovii w finałowym meczu przegrały 2-4 (1-2) z Rekordem Bielsko-Biała. We wcześniejszych spotkaniach pokonały natomiast 4-1 Ślęzę Wrocław, uległy 1-2 Rekordowi, wyeliminowały po rzutach karnych broniącą tytułu Wandę Kraków (w regulaminowym czasie padł wynik 2-2) oraz wygrały 4-2 ze Stomilankami Olsztyn.

W Toruniu barwy Tarnovii reprezentowały: Aleksandra Kalita, Karolina Piwowarczyk, Karolina Stańdo, Natalia Wzorek, Gabriela Łucek, Aleksandra Skrzyniarz, Aniela Drwal, Karolina Kopacz, Emilia Bochenek oraz Gabriela Krawczyk. Ta ostatnia z dorobkiem sześciu bramek zajęła drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek.