NFZ zapłaci za rehabilitację po COVID-19

Pacjenci, którzy chorowali na COVID-19 będą mogli skorzystać z zajęć rehabilitacyjnych refundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Warunkiem będzie skierowanie od lekarza. Zostanie ono wystawione po wykonaniu niezbędnych badań. Powstała lista placówek w Małopolsce, które będą świadczyć refundowane zajęcia i zabiegi.

rehabilitacja pocovidowa

Pacjent będzie mógł liczyć na co najmniej 96 zabiegów fizjoterapeutycznych. Będą to między innymi zajęcia z kinezyterapii, ze szczególnym uwzględnieniem treningu wytrzymałościowego oraz ćwiczeń oddechowych i ogólnousprawniających, leczenie ruchem, ćwiczenia zwiększające wydolność, inhalacje, tlenoterapia oraz leczenie dietetyczne. Rehabilitacja trwać będzie od 2 do 6 tygodni. Pierwsze zajęcia powinny rozpoczynać się nie później niż 6 miesięcy od wyleczenia się z COVID-19. 

Na liście placówek, które będą świadczyć rehabilitację na NFZ znajduje się tarnowski Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika. Pełną listę miejsc oferujących zabiegi i zajęcia fizjoterapeutyczne w całej Małopolsce można znaleźć TUTAJ.

 


(pm)