Pielgrzymi ruszą na szlak

Jak co roku w drugiej połowie sierpnia z Tarnowa wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Tysiące pątników z całej diecezji spotkają się 17 sierpnia na placu przed Katedrą, gdzie o godz. 6:30 zostanie odprawiona msza święta. Na szlak wyjdą dwie godziny później.

Jak podkreślają organizatorzy pielgrzymki, jest to czas modlitwy, refleksji, braterstwa, ale też nauka cierpliwości, a także wytrwałości, bowiem dystans z Tarnowa do Częstochowy liczy ponad 200 kilometrów. Piesza Pielgrzymka Tarnowska, podzielona na grupy, podąża na Jasną Górę dwoma, różnymi trasami. Podczas dziewięciu dni marszu pątnicy będą musieli codziennie pokonać od 20 do nawet 38 kilometrów.

Co roku w pielgrzymce uczestniczy 7-8 tysięcy osób. Część z nich dołącza w ostatnich dniach wędrówki. O tym, ilu diecezjan zdecydowało się na udział w XXXVII PPT, dowiemy się w dniu, gdy wyruszą na pielgrzymkowy szlak. Hasło tegorocznego wędrowania brzmi „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” i jest nawiązaniem do trwającego w diecezji tarnowskiej synodu.

(ww)