Pierwszy sklep socjalny w Tarnowie

Renciści i emeryci, duże rodziny, niepełnosprawni czy bezrobotni – między innymi te osoby mogą już od dzisiaj skorzystać z nowego Sklepu Socjalnego 3S. Powstał on w Tarnowie przy ulicy Szujskiego 38.

sklep

- Widzimy rosnącą liczę osób, które potrzebują pomocy. My staramy się im ją dać, ale mądrze, nie za pomocą darów, a mądrych i tanich zakupów – mówił podczas otwarcia prezes fundacji MOST, Arkadiusz Obcieszko.

Ze sklepu mogą korzystać zarówno osoby objęte pomocą społeczną, jak również osoby i rodziny nie korzystające dotąd z pomocy MOPS, które spełniają określone kryteria znajdujące się w załączniku. Są to np. emeryci i renciści oraz niepełnosprawni.

Mieszkańca uprawnionego do robienia zakupów po niższych cenach w Sklepie Socjalnym 3S obowiązuje limit jednorazowych wydatków - to 200 zł na jednoosobowe gospodarstwo oraz 500 zł dla rodziny. Taka osoba dostanie także specjalną kartę.

W ofercie sklepu znajdują się nowe, pełnowartościowe produkty, które mają krótszy termin przydatności. Co ważne, dostępne są w cenach poniżej ich wartości rynkowej. Towary pochodzą także od lokalnych sprzedawców. 

Uprawnieni mogą zgłaszać się do biura sklepu w celu wypełnienia formularza rejestracyjnego i odbioru karty klienta Sklepu Socjalnego 3S Tarnów.

Sklep Socjalny czynny jest od poniedziałku do piątku od 9 do 18 oraz w sobotę od 9 do 13 i prowadzony jest przez Fundację MOST. Projekt współfinasowany jest z budżetu Miasta Tarnowa.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu fundacji - 500 190  830 oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej -14 688 20 20.

(mt)