Profilaktyka raka piersi - mammobus w Tarnowie
Masz między 45 a 74 lata? Nie robiłaś mammografii od dwóch lat? Nie zwlekaj – zgłoś się na bezpłatne badanie w mammobusie. Ten będzie dostępny w Tarnowie w lipcu aż trzykrotne
Jak podaje portal zwrotnikraka.pl, według Narodowego Funduszu Zdrowia w Polsce rak piersi co roku wykrywany jest u ok. 20 tys. kobiet. Z chorobą tą żyje ok. 140 tys. Polek, a mediana wieku to 63 lata. Warto więc wdrożyć profilaktykę, zanim będzie za późno.
Mammobus w Tarnowie
Darmowe badania w mammobusie będzie można wykonać:
- 20 lipca przy ul. Lwowskiej 63 (przy Kauflandzie), w godz. 9-15, tel. do rejestracji: 58 767 34 44;
- 27 lipca na rynku, w godz. 10-15, tel. do rejestracji: 12 633 02 18/503 777 651;
- 31 lipca przy ul. Ignacego Mościckiego 27 (obok Centrum Kształcenia i Wychowania), w godz. 9-14, tel. do rejestracji: 58 325 76 02.
Adresy pracowni stacjonarnych oraz pełen terminarz postojów mammobusów są dostępne też na stronie NFZ w zakładce Profilaktyka z NFZ. Informacje o programie profilaktyki raka piersi można także uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny, całodobowy numer Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800 190 590.
Warto wiedzieć
Od stycznia kobiety, które chcą skorzystać z programu darmowej, stacjonarnej mammografi, mogą umówić się na badanie przez centralną e-rejestrację dostępną w Internetowym Koncie Pacjenta. Po zalogowaniu się należy wybrać „E-rejestracja” >> „Umawianie wizyty” > „Umów badanie profilaktyczne”, następnie wybrać program profilaktyczny: profilaktyka raka piersi, wskazać datę i miejsce (miejscowość lub kod pocztowy), wybrać termin z propozycji i zatwierdzić.
(mt), fot. mat. prasowe Geneva Trust

.jpeg)


