Rusza nabór na półkolonie

Dzisiaj rusza nabór na półkolonie dla uczniów szkół podstawowych, zarówno publicznych jak i niepublicznych.

W pierwszej kolejności przyjmowani będą uczniowie klas od I do VI. Następnie, w miarę wolnych miejsc, przyjmowani będą uczniowie klas od VII do VIII. Zarejestrować dziecko można na stronie edunet.tarnow.pl w terminie od 5 maja od godziny 8 rano do 6 maja do godziny 15. Tylko wtedy będzie działać system składania zgłoszeń.

O wstępnym zakwalifikowaniu ucznia opiekunowie lub rodzice zostaną zawiadomieni mailowo do 10 maja. Następnie do 21 maja należy złożyć dokumenty osobiście lub wysłać mailem skany na adres szkoły, która została wskazana w formularzu rejestracyjnym. Jest to wypełniony wniosek, karta kwalifikacyjna, dowód wpłaty oraz kopia Karty Tarnowskiej Rodziny (jeśli ktoś ją posiada). Sama rejestracja potrwa do 18 czerwca. Dokładny regulamin znajduje się tutaj.

Każda półkolonia trwa łącznie 10 dni roboczych, czyli od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie. Rozpoczyna się od godziny 7 i kończy o godzinie 16. W ramach półkolonii dzieci mają zapewnione wyżywienie, zajęcia i opiekę medyczną. Podczas jej trwania obowiązywać będą wszystkie przepisy dotyczące reżimu sanitarnego.

Półkolonia dedykowana jest dla mieszkańców Tarnowa oraz dzieci uczęszczających do tutejszej szkoły. Finansowana jest po części z budżetu miasta. Rozpocznie się w pierwszy tydzień wakacji. Dokładne daty turnusów dla poszczególnych szkół znajdują się poniżej.

(mt)