Ruszyło głosowanie w BO Małopolski

Festiwal 5 kultur w Tarnowie, Tarnowskie Kino Plenerowe czy Tarnowski Basket Amatorski to tylko niektóre z 234 projektów, na które można będzie głosować podczas tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. O tym, które z nich zostaną zrealizowane, mieszkańcy z regionu będą decydować do 14 czerwca. Dziś ruszyło głosowanie na projekty. 

budżet małopolska

Przypomnijmy, do podziału jest 12 milionów złotych. W 5. edycji BO w całej puli zadań dopuszczonych przeważają inicjatywy sportowe, których jest 104. 50 zadań dotyczy kultury, a 35 projektów ma charakter społeczno-zdrowotny. Na liście nie brakuje projektów edukacyjnych oraz inwestycyjnych. Małopolanie będą mogli również zagłosować na propozycje z zakresu turystyki, ekologii oraz zadania wspierające rozwój obszarów wiejskich. W subregionie tarnowskim na liście pojawiło się 30 opcji do wyboru.

Jak będzie można głosować? Każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat będzie mógł oddać głos na wybrane przez siebie zadanie. W tym roku będą trzy możliwości zagłosowania – przez Internet na stronie www.bo.malopolska.pl, poprzez wrzucenie karty do głosowania do specjalnych urn, które będą rozstawione w 19 punktach do głosowania oraz korespondencyjnie na adres Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie lub jednej z jego agend zamiejscowych, np. przy al. Solidarności w Tarnowie.

Wyniki głosowania, a co za tym idzie zadania, które zostaną zrealizowane w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, poznamy 22 października.

Pełna lista zadań 

 

(pm)