Szlachetna Paczka powstaje w żłobkach

Trwają przygotowania do finału kolejnej edycji Szlachetnej Paczki. W tym roku do udziału w akcji postanowili włączyć się pracownicy tarnowskiego Zespołu Żłobków, którzy wspólnie z rodzicami maluchów kompletują prezenty dla jednej z potrzebujących rodzin.

szlachetna paczka plakat

W żłobkach pojawiły się puszki, do których można wrzucać dowolne datki. Rodzice przynoszą również przedmioty, które znalazły się na liście potrzeb. Każdy może dorzucić coś od siebie, rodzice dopytują, co zrobić, by przedmioty się nie dublowały. Dlatego też w niektórych żłobkach powstały prywatne grupy kontaktujące się bezpośrednio przez komunikatory.

Kiedy decydowaliśmy się na udział w Szlachetnej Paczce, w bazie nie było jeszcze rodzin z Tarnowa, dlatego pomożemy rodzinie z Krosna. Wybraliśmy akurat tę rodzinę, bo ich lista potrzeb skupiała się głównie na dzieciach. Na liście znajdują się artykuły szkolne, zabawki, odzież dziecięca, jest też żywność, obuwie. Prosili też o możliwość zrobienia kursu na prawo jazdy. Udało się nam już skontaktować z jedną firmą, która słysząc, że chcemy wykupić voucher na taki kurs, obniżyła jeszcze dodatkowo cenę szkolenia – opowiada Magdalena Sorokiewicz, dyrektorka Zespołu Żłobków w Tarnowie.

Wciąż można dołączyć do akcji. W bazie Szlachetnej Paczki znajduje się przeszło tysiąc rodzin, które czekają na pomoc. Wśród nich jest czteroosobowa rodzina z Tarnowa, która wychowuje 6 i 19-miesięczne córki. Aby wybrać rodzinę, dla której chcemy przygotować paczkę, należy wejść na STRONĘ.

(ww)