Targ Regionalny na łemkowską modłę
Kolejną edycję Targu Regionalnego zaplanowano w niedzielę, 24 sierpnia. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to spotkanie z kuchnią łemkowską. Początek o godz. 9 przy ul. Giełdowej.
„Będzie to okazja do poznania kuchni, obyczajów i tradycyjnego rękodzieła tej grupy etnicznej zamieszkującej m.in. tereny Beskidu Niskiego, Sądeckiego czy Bieszczad” – można przeczytać na stronie organizatora, Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Na Targu Regionalnym gościć będą Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Sękowej. Przygotują oni tradycyjny łemkowski poczęstunek. Będą to: żur grzybowy,pierogi z ziemniakami i miętą, pierogi z serem i kiszoną kapustą, pierogi z kaszą gryczaną i bryndzą, placki z kiszonej kapusty – fuczki, prołzioki z masłem z czosnku niedźwiedziego.
O godz. 10 przewidziano prezentację krywulek – biżuterii łemkowskiej, wielobarwnych naszyjników. Godzinę później rozpocznie się konkurs wiedzy „Łemkowskie klimaty”. Będzie to okazja, by sprawdzić swoją wiedzę o małopolskiej kulturze, z naciskiem na kulturę Łemków.
(ww)