Targ Regionalny w tę niedzielę
W niedzielny poranek, 24 kwietnia rozpocznie się kolejny Targ Regionalny. Na odwiedzających będą czekać różnego rodzaju wytwory od lokalnych producentów. Sprzedawcy będą czekać przy ul. Giełdowej od godz. 9.
Tradycyjnie na targu będzie można zakupić specjały od miejscowych rolników i producentów. Nie zabraknie m.in. chrupiącego pieczywa, miodów, serów i wina. W niedzielę będzie okazja do spróbowania nowych smaków. Wśród wystawców znajdą się panie z Ukrainy, które przygotują rodzime potrawy.
Niespełna miesiąc temu organizatorzy wydarzenia, Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego, zwróciła się do tarnowian z prośbą o przekazywanie nieużywanych rowerów, w celu podarowania ich uchodźcom z Ukrainy. – Od tego czasu zebraliśmy 35 rowery, z czego 20 od razu znalazło nowych właścicieli. Otrzymaliśmy także sześć jednośladów od Tarnowskiego Centrum Informacji. Podczas najbliższego Targu Regionalnego chcemy przekazać zebrane rowery obywatelom Ukrainy. Dlatego w najbliższą niedzielę zapraszamy naszych gości zza wschodniej granicy z rodzinami na plac przy ul. Giełdowej 15 – mówi Katarzyna Pasula z TARR.
Wciąż można przekazywać niepotrzebne, ale sprawne rowery (również te dziecięce). W tej sprawie można kontaktować się pod nr tel. 515 010 295 lub 14 623 55 12.
(ww)