Tarnów okiem blogera

„Nie jest to wielkie miasto, ale moim zdaniem ma wszystko, czego potrzeba” – tak o Tarnowie pisze bloger Jakub Juszyński, który nasze miasto postanowił zaliczyć do największych swoich odkryć podróżniczych w 2021 roku. Co jego zdaniem warto zobaczyć w Tarnowie?

zdjęcia z blogu tymrazem.pl

Bloger zaznaczył, że planując wizytę w Tarnowie należy na liście do zwiedzenia umieścić: Rynek, Ratusz, Starówkę, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, katedrę. Zwrócił też uwagę, że w mieście można natrafić na miejsca będące świadectwem obecności społeczności żydowskiej (takie jak stara łaźnia, bima, kirchoł). Na jego liście znalazły się również: ruiny zamku na Górze św. Marcina, Muzeum Etnograficzne i dworzec PKP. Wspomniał również o projekcie EnoTarnowskie. „Skupia on winiarzy z okolic miasta i promuje ich. Będąc w Tarnowie, odwiedźcie którąś z okolicznych winnic, a na pewno nie pożałujecie. Myślę, że polskie wina, to także moje podróżnicze odkrycie 2021” – można przeczytać na blogu tymrazem.pl.

Więcej o Tarnowie można przeczytać TUTU.

(ww)

fot. tymrazem.pl


Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski