Udana runda młodziczek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udana runda młodziczek

Dobiegła końca pierwsza runda spotkań w koszykarskiej klasie młodziczek. Bardzo dobrze spisała się w niej ekipa MKS Pałac Młodzieży Tarnów, osiągając półmetek z dorobkiem czterech zwycięstw i jednej tylko porażki.

Młodziczki (koszykarki) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Tarnowianki rozpoczęły sezon od wygranego w połowie listopada 58-53 wyjazdowego meczu z UKS Żak Nowy Sącz. Dwa tygodnie później nie dały szans ekipie MOSiR-u Bochnia zwyciężając na wyjeździe 80-29. Jedynej porażki, podopieczne trenerki Debory Sajdak-Malec doznały w trzeciej kolejce, po zaciętym meczu przegrywając w Krakowie z tamtejszą Wisłą 35-37. Dwa ostatnie mecze tarnowianki rozegrały w hali przy ul. Gumniskiej. W pierwszym pokonały 65-55 UMKS Gracz Starachowice, w drugim nie dały szans Prądniczance Kraków, gromiąc rywala 115-11. W tym ostatnim meczu dominacja gospodyń szczególnie widoczna w drugiej kwarcie, w której nie pozwoliły przyjezdnym na zdobycie żadnego punktu, zwyciężając 32-0. W spotkaniu tym aż pięć tarnowianek zdobyło więcej punktów niż cały zespół z Krakowa.

W pierwszej rundzie punkty dla Pałacu zdobyło czternaście zawodniczek: Natalia Czosnek 89, Zuzanna Adamczyk 60, Ewa Marcinkowska 40, Emilia Zając 38, Karolina Szewczyk 35, Amanda Hajda 23, Julia Słowik 20, Kaja Popadiak 18, Lena Januś 17, Jessica Stepek 16, Maria Sikora 12, Sabina Baka 8, Wirginia Tyrka 8, Zuzanna Sutkowska 4.