Ul. Nowy Świat: nowa jezdnia i chodniki

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie otrzymał dofinansowanie do planowanego remontu ulicy Nowy Świat. Prace rozpoczną się zaraz po podpisaniu umowy z wykonawcą, który zostanie wyłoniony w efekcie trwającego przetargu.

Nowa asfaltowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku od ul. Słowackiego aż do Krakowskiej. Ciągi piesze będą wykonane z kostki betonowej.

Aby jak najbardziej ograniczyć utrudnienia w ruchu remont zostanie podzielony na dwa etapy. W pierwszym ekipy remontowe będą działały na odcinku od Słowackiego do al. Solidarności – i wówczas nastąpi całkowite zamknięcie tego odcinka dla ruchu.

Po zakończeniu tej części inwestycji wykonawca przeniesie się na drugą część Nowego Światu – pomiędzy al. Solidarności i ul. Krakowską. Prace będą prowadzone przy połówkowym zamknięciu jezdni.

Wykonawcę remontu poznamy po zakończeniu trwających procedur przetargowych. Na przeprowadzenie inwestycji będzie miał pół roku od dnia podpisania umowy ze ZDiK.

To nie koniec inwestycji planowanych na ulicy Nowy Świat. Wygodna i bezpieczna ścieżka rowerowa ma powstać na odcinku tej ulicy – pomiędzy Romanowicza a Słowackiego, wzdłuż Parku Strzeleckiego. Trwają przygotowania do wyłonienia wykonawcy dokumentacji projektowej.