W deszczu po trzeźwość - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

W deszczu po trzeźwość

Długotrwałe opady deszczu nie odstraszyły uczestników III Diecezjalnego Biegu Trzeźwości. Część z nich zrezygnowała wprawdzie z udziału w niedzielnej imprezie, ale i tak zawody zgromadziły na starcie ponad stu sześćdziesięciu uczestników.

Terenowy bieg górski z startem w tarnowskim Parku Biegowym „Marcinka” i metą na parkingu obok Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, ukończyło dziewięćdziesięciu trzech biegaczy. Najszybszy z nich, Grzegorz Czyż z Bogumiłowic, pokonał dystans siedemnastu kilometrów w czasie 1:08.41 godz. Pozostałe miejsca w czołowej szóstce zajęli: Jakub Herba z Dębicy – 1:09.21 godz., Jan Piotrowski z Tarnowa – 1:15.27 godz., Piotr Moździerz z Tuchowa – 1:15.54 godz., Mirosław Rajski z Wierzchosławic – 1:16.50 godz. oraz Łukasz Ścibor z Wojnicza – 1:18.50 godz.

Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Beata Słomska z Jodłówki Tuchowskiej – 1:25.31 godz., wyprzedzając tarnowianki Agatę Damian – 1:32.50 godz. i Annę Kusion – 1:33.21 godz., Martę Lipińską z Zbylitowskiej Góry – 1:36.30 godz., Patrycję Osuch z Dębicy – 1:38.00 godz. oraz Magdalenę Dudę z Żurowej – 1:42.30 godz.

Trasę Marszu Nordic Walking pokonało pięćdziesięciu pięciu uczestników (ze względu na warunki pogodowe zrezygnowano z prowadzenia oficjalnej klasyfikacji), na starcie Rajdu Rowerowego stanęło natomiast kilkunastu najodważniejszych kolarzy, którzy przejechali jednak dystans znacznie krótszy od pierwotnie planowanego.

Organizatorami III Diecezjalnego Biegu Trzeźwości byli: Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Uzależnień Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Rada Rycerzy Kolumba.