Brązowy medal futsalistek Iskry - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Brązowy medal futsalistek Iskry

Wspaniałym sukcesem młodych futsalistek Iskry Tarnów zakończył się ich start w rozgrywanych w Poznaniu finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15. Podopieczne trenerów Jacka Ćwika i Michała Jarząba zdobyły w stolicy Wielkopolski brązowy medal, przegrywając tylko jedno z sześciu spotkań.

Futsalistki Iskry Tarnów

W pierwszym meczu tarnowianki pokonały w piątek 4-1 UKS SMS Łódź (o spotkaniu tym pisaliśmy TUTAJ). Równie dobrze spisały się w sobotnich pojedynkach grupowych. Po wygranej 3-1 z UKS Tęcza Sportis Bydgoszcz (dwie bramki Blanki Zając i trafienie Aleksandry Dziurdy), pokonały 4-1 Mundialito Grójec (hat-trick Katarzyny Sowy i gol Karoliny Najberek), zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie pierwszej i awans do fazy pucharowej.

W ćwierćfinale po bramkach Natalii Olchawskiej i Zuzanny Wróbel, futsalistki Iskry pokonały 2-1, drugi zespół grupy drugiej, Polonię Tychy. W półfinale tarnowianki trafiły na inny zespół z Małopolski, FSA Kraków, przegrywając z triumfatorem grupy trzeciej 0-3.

W tej sytuacji, podopieczne trenerów Jacka Ćwika i Michała Jarząba, stanęły do pojedynku o trzecie miejsce, w którym ich przeciwnikiem ponownie był UKS Tęcza Sportis Bydgoszcz. Wynik meczu otworzyła w 4 min strzałem z dystansu Natalia Olchawska. Dwie minuty później piłkę przejęła Zuzanna Wróbel, a jej indywidualna akcja zakończyła się celnym strzałem przy dalszym słupku. W 7 min było już 3-0 dla Iskry, tym razem po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się Natalia Olchawska, trafiając przy bliższym słupku. Wynik do przerwy ustaliła natomiast na 27 sekund przed końcem pierwszej połowy Natalia Gala, po strzale której piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W tej sytuacji wydawało się, że druga połowa będzie tylko formalnością. Już na początku 12 minuty bramkę zdobyła jednak Zuzanna Zakrzewska. W 15 min tarnowska bramkarka skapitulowała po strzale Patrycji Gwizdały, a minutę później trzecią bramkę dla bydgoszczanek zdobyła Natalia Górska. Na więcej tarnowianki już rywalkom nie pozwoliły, zwyciężając 4-3 (4-0).

Iskra: Milena Gołąb - Natalia Olchawska 5, Katarzyna Sowa 3, Zuzanna Wróbel 3, Blanka Zając 3, Aleksandra Dziurda 1, Natalia Gala 1, Karolina Najberek 1, Julia Damian, Joanna Horodyska, Julia Madura, Magdalena Pabian, Nikola Sołtys, Magdalena Sowa.