XV Bieg Sanguszków już za nami - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

XV Bieg Sanguszków już za nami

Blisko 240 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie rozegranych w niedzielę: XV Biegu Sanguszków oraz VI Mistrzostw Tarnowa w Nordic Walkingu. Uczestnicy zawodów zorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół – Świat Pracy” oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie rywalizowali na dystansach 5 i 10 kilometrów. Triumfatorami biegu okazali się Adam Rębilas i Paweł Maj, trasę marszu najszybciej pokonał natomiast Piotr Stępak.

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów zwyciężył Adam Rębilas z Nowego Wiśnicza – 37.25 min, w pokonanym polu zostawiając Mirosława Rajskiego z Wierzchosławic – 37.40 min oraz Piotra Moździerza z Tuchowa (LKS Burzyn) – 37.55 min. Zmagania kobiet zakończyły się sukcesem Patrycji Świerczek z Jadownik (Klub Biegowy Perła) – 43.31 min, kolejne lokaty wywalczyły natomiast Katarzyna Zając (4K Team Tarnów) – 44.49 min oraz Joanna Nowak z Rudki (PTG Sokół – Świat Pracy Tarnów) – 48.54 min.

W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali natomiast: mężczyźni – 16-29 lat - Adam Rębilas; 30-39 lat - Mirosław Rajski; 40-49 lat - Paweł Molczyk (Niwka) – 39.18 min; 50-59 lat - Grzegorz Dulęba (Koszyce Wielkie) – 44.58 min; 60 lat i starsi - Antoni Tarza (Zgłobice) – 45.01 min.; kobiety – 16-29 lat - Paulina Najdała (Łętowice) – 55.51 min; 30-39 lat - Patrycja Świerczek; 40-49 lat - Katarzyna Zając; 50-59 lat - Małgorzata Domaradzka (BT Wagabunda – Rzeszów) – 51.12 min; 60 lat i starsi - Irena Wiatr (Run Team Dąbrowa Tarnowska) – 1:00.15 godz.

W rozegranym na dystansie o połowę krótszym biegu masowym najszybszy był Paweł Maj (Strzelce Małe – Il Vento), osiągając metę w czasie 20.14 min. Drugi w końcowej klasyfikacji, Kamil Kloc z Dębicy (Active Team Kozłów) stracił do niego ponad minutę – 21.24 min, zdobywca trzeciego miejsca, tarnowianin Mateusz Bienias uzyskał natomiast czas 21.52 min. Wśród kobiet najlepsza okazała się Monika Sakłak z Janowic – 26.33 min, wyprzedzając Justynę Długoń z Łęgu Tarnowskiego (Gang Ścigaczy) – 27.32 min oraz Annę Kusion z Tarnowa – 27.42 min.

W VI Mistrzostwach Tarnowa w Nordic Walkingu – dystans 5 kilometrów - zwyciężył natomiast Piotr Stępak ze Zbylitowskiej Góry (Lux Torpeda Małopolska) – 33.56 min, wyprzedzając Roberta Janochę z Krosna (MUKS Podkarpacie Jedlicze) – 33.57 min, Marka Sokołowskiego z Rymanowa-Zdroju (PTG Sokół Rymanów) – 34.24 min oraz najlepszego z tarnowian, Tomasza Gleisnera (Ekipa z Tarnowa) – 34.25 min. Rywalizacja kobiet zakończyła się sukcesem Agnieszki Wojnarowskiej z Tarnowa – 40.15 min, a kolejne miejsca zajęły: Beata Jeleń z Woli Rzędzińskiej – 40.41 min oraz Elżbieta Bożek z Brzostka (Dębickie Gepardy) – 41.07 min.

Szczegółowe wyniki dostępne są tutaj – 10 KILOMETRÓW, 5 KILOMETRÓW, NORDIC WALKING.