Tatran znów lepszy od „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Tatran znów lepszy od „Jaskółek”

W czwartym meczu sparingowym, przygotowująca się do nowego sezonu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, „siódemka” Grupy Azoty Unii Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z wicemistrzem Słowacji, Tatranem Preszów.

Towarzyski mecz piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia Tarnów - Tatran Preszów

Był to rewanż za lipcowy pojedynek w Arenie Jaskółka Tarnów, w którym o pięć bramek lepsi okazali się Słowacy, zwyciężając 33-28 (16-15). Pierwsze minuty sobotniego meczu przebiegały pod dyktando zespołu z Tarnowa. Podopieczni trenera Marcina Janasa w pełni wykorzystali fakt dwukrotnego wykluczenia rywali i rozpoczęli mecz od trzech trafień. Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli dopiero pod koniec siódmej minuty, kiedy z rzutu karnego trafił Pavel Hernandez. W 12 min Grupa Azoty Unia prowadziła nawet 6-2, kolejne fragmenty należały jednak do Słowaków. Szybko zmniejszyli oni straty do jednego trafienia, a fragment spotkania między 25 a 28 minutą wygrali 4-0, wychodząc na prowadzenie 11-10. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie wynikiem remisowym.

Na początku drugiej odsłony również więcej z gry mieli nasi południowi sąsiedzi. Zespół trenera Pawła Jana szybko wypracował sobie trzybramkowe prowadzenie (16-13) i kilkubramkową przewagę utrzymywał do 50 min. Zryw „Jaskółek” pozwolił im jeszcze na zmniejszenie strat do jednej tylko bramki (21-20 w 53 min). W ostatnim fragmencie miejscowi zdobyli jednak dwa razy więcej goli od Grupy Azoty Unii, zwyciężając 25-22 (11-11).

Autorzy trafień dla Grupy Azoty Unii: Dzmitry Smolikau 5, Paweł Podsiadło 4, Marcel Zdobylak 3, Ali Mehdizadeh 2, Jakub Tokarz 2, Łukasz Kucharzyk 1, Korneliusz Małek 1, Vladyslav Parovinchak 1, Albert Sanek 1, Jakub Sikora 1, Michał Słupski 1.

W najbliższą środę, 9 sierpnia, zespół z Tarnowa zagra w Arenie Jaskółka Tarnów z występującą w Lidze Centralnej, Padwą Zamość.