Sośnica znów lepsza o jedną bramkę
W drugim spotkaniu rundy rewanżowej południowej grupy pierwszej ligi futsalu mężczyzn, Futsal Club Tarnów zmierzył się na wyjeździe z Sośnicą Gliwice. Podobnie jak w pierwszej rundzie, tak i tym razem o jedną bramkę lepsi okazali się w tej konfrontacji gracze z Gliwic, zwyciężając 3-2 (w Tarnowie padł wynik 5-6).
Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 7 min Adam Dudek. Dwie minuty później prowadzenie Sośnicy podwyższył Remigiusz Sobek, a w 12 min trzecią bramkę dla miejscowych zdobył Mateusz Szyszko. Jedyny w tej odsłonie gol dla tarnowian padł w 19 min, a jego autorem był Sebastian Pawlak.
Po zmianie stron kibice byli świadkami jednego tylko trafienia. W 38 min między słupki trafił Patryk Zygmunt, ustalając wynik na 3-2 (3-1). Była to dziewiąta przegrana Futsal Club, po której nasz zespół traci do przedostatniego w tabeli SRS Gwiazda Ruda Śląska cztery punkty.
Futsal Club: Rafał Piszczek – Sebastian Pawlak 1, Patryk Zygmunt 1, Dawid Florian, Nikita Nazarenko oraz Oliwier Piwowarczyk – Miłosz Chwał, Damian Chudyba, Krystian Kargula, Adrian Kochniarczyk, Sebastian Koza, Jan Piotrowski, Albert Stolarz, Dariusz Wardzała.
(sm)
Fot. fb KS Sośnica Gliwice / Krzysztof Kuroń



