SpotkANIE ze sztuką
30.12.2021, 08:36Dwie Anie, za to ich jedna wystawa. W galerii Bema20 6 stycznia odbędzie się wernisaż ekspozycji „SpotkANIE” autorek Anny Waszczuk i Anny Śliwińskiej. Zaprezentują tam swoje prace z papieru.
Dwie Anie, za to ich jedna wystawa. W galerii Bema20 6 stycznia odbędzie się wernisaż ekspozycji „SpotkANIE” autorek Anny Waszczuk i Anny Śliwińskiej. Zaprezentują tam swoje prace z papieru.
143 koncerty, 17 festiwali, 242 spektakle i 1940 zajęć edukacyjnych. Dokładnie z tylu wydarzeń kulturalnych mogli w tym roku skorzystać mieszkańcy naszego miasta. Dodatkowo tarnowianie wypożyczyli 300 tysięcy książek z miejskiej biblioteki.
"Wśród nocnej ciszy", "Cicha noc" czy "Przybieżeli do Betlejem" - to tylko niektóre kolędy, które będzie można wspólnie zaśpiewać już dzisiaj w Centrum Sztuki Mościce. Organizatorzy zapewniają także poczęstunki. Początek o godz. 18.
W niedzielę, 26 grudnia o godzinie 17 w Hali Widowisko-Sportowej przy ulicy Gumniskiej rozbrzmią świąteczne nuty. Na scenie wystąpi orkiestra Arte Symfoniko pod dyr. Mieczysława Smydy. Wstęp na koncert świąteczno-noworoczny jest wolny.
Będzie okazja do wspólnego, noworocznego kolędowania w Centrum Sztuki Mościce. 9 stycznia o godzinie 15.30 oraz 18.30 wystąpi tam Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Na scenie zobaczymy wszystkie ich grupy taneczne oraz śpiewacze.
Wystawę współczesnych polskich artystów będzie można oglądać w Muzeum Okręgowym przy Rynku 3. Znajdzie się na niej m.in. obraz autorstwa tarnowianina Wilhelma Sasnala. Dzieła pochodzą ze zbiorów Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki. Ekspozycję można zobaczyć od 30 grudnia do 28 stycznia.
W okresie okołoświątecznym zmienią się godziny oraz dni otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Dotyczy to fili nr 8 oraz 17. Dodatkowo w Wigilię, 24 grudnia, wszystkie działy i filie będą nieczynne.
„Król Lew”, „Kraina lodu” a może „Zaplątani”? Centrum Sztuki Mościce zaprasza małych fanów Disneya na warsztaty wokalne piosenek z ich ulubionych bajek.
Gala noworoczna? Tylko przy dźwiękach muzyki Johanna Straussa. Wydarzenie z udziałem orkiestry, solistów i baletu zaplanowano 15 stycznia w Centrum Sztuki Mościce. Rozpoczęcie o godz. 18.
Jak informuje Biuro Wystaw Artystycznych, zarówno ich siedziba w Parku Strzeleckim, jak i oddział na Dworcu PKP, w dniach od 24 do 26 grudnia 2021 roku oraz 1 stycznia 2022 roku będą nieczynne.