Futsalistki ANS Tarnów akademickimi wicemistrzyniami Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Futsalistki ANS Tarnów akademickimi wicemistrzyniami Polski

Wspaniałym sukcesem zakończył się występ futsalistek Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie w rozgrywanym w Gdańsku finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Podopieczne trenerów Krzysztofa Tomalskiego i Marcina Krawczyka wywalczyły w nim srebrny medal.

Futsalistki AZS ANS Tarnów

W meczach grupowych tarnowianki, po strzale Karoliny Piwowarczyk, pokonały 1-0 (1-0) Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, zremisowały 2-2 (2-2) z Uniwersytetem Gdańskim (bramki: Gabriela Kusion i Katarzyna Trytek) oraz rozgromiły 6-0 (3-0) Politechnikę Gdańską (Katarzyna Trytek 2, Aleksandra Skrzyniarz 2, Karolina Piwowarczyk 1, Patrycja Piwowarczyk 1). Rezultaty te dały im drugie miejsce w grupie.

W ćwierćfinale studentki ANS bezbramkowo zremisowały z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, w rzutach karnych pokonując srebrne medalistki z dwóch poprzednich lat 4-3. O wiele łatwiejszą przeprawę miały w meczu półfinałowym, w którym po trafieniach Aleksandry Skrzyniarz, Pauliny Wałaszek oraz Karoliny Piwowarczyk zwyciężyły 3-0 (2-0) Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. W meczu o złoty medal, tarnowianki nie sprostały ekipie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przegrywając z obrończyniami tytułu 0-3 (0-2).

Warto zaznaczyć, że medal wywalczony w Gdańsku był pierwszym zdobytym przez futsalistki w historii tarnowskiej uczelni. Podopieczne trenerów Krzysztofa Tomalskiego i Marcina Krawczyka zdobyły równocześnie złoty medal w kategorii uczelni społeczno-przyrodnicznych.

AZS ANS Tarnów: Klaudia Skrzyniarz - Karolina Piwowarczyk 3, Aleksandra Skrzyniarz 3, Katarzyna Trytek 3, Gabriela Kusion 1, Patrycja Piwowarczyk 1, Paulina Wałaszek 1, Aniela Drwal, Paulina Jajeśnica, Anna Kaczówka.

***

Gorzej powiodło się występującym również w finałowym turnieju w Gdańsku, futsalistom tarnowskiej Akademii Nauk Stosowanych. Tarnowianie w spotkaniach grupowych przegrali 2-3 (2-1) z Akademią Nauk Stosowanych w Pile, pokonali 5-2 (3-1) Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław oraz ulegli 0-1 (0-1) Uniwersytetowi Medycznemu w Łodzi. Dało im to czwarte miejsce w grupie oraz pozycję 13-16 w końcowej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski.

AZS ANS Tarnów: Szymon Leśniak, Przemysław Łyczko – Dominik Wardzała 3, Sebastian Kitrys 2, Krzysztof Kucharzyk 1, Igor Wójcik 1, Kacper Kijowski, Maciej Kuchta, Mateusz Michoń, Hubert Plebanek, Piotr Witek, Klaudiusz Woźniak.