Futsalistki AZS ANS w finale Akademickich Mistrzostw Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Futsalistki AZS ANS w finale Akademickich Mistrzostw Polski

Futsalistki AZS ANS Tarnów z powodzeniem rywalizowały w rozgrywanym w Lublinie półfinałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Zakończyły go na szóstym miejscu, zapewniając sobie awans do finału, który w dniach 24-26 lutego rozegrany zostanie w Gdańsku.

Futsalistki AZS ANS Tarnów

Początek w wykonaniu zespołu trenerów Krzysztofa Tomalskiego i Marcina Krawczyka nie był zbyt udany. Na inaugurację tarnowianki uległy bowiem 0-3 (0-1) Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Zdecydowanie lepiej spisał się nasz zespół w kolejnych meczach. Po rozgromieniu 8-0 (5-0) ekipy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w następnym meczu, jeszcze efektowniej, bo 11-0 (8-0) pokonał on drużynę Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W ostatnim pojedynku eliminacyjnym, tarnowskie futsalistki zwyciężyły natomiast 7-3 (4-0) Politechnikę Wrocławską, kończąc rywalizację w grupie na drugim miejscu.

W pierwszym pojedynku o miejsca 5-8, tarnowianki nie dały szans Akademii Górniczo-Hutniczej, wygrywając 10-0 (9-0). W pojedynku, którego stawką była piąta lokata w końcowej klasyfikacji uległy natomiast 0-1 (0-0) zespołowi Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

– Awansowaliśmy do finału i to jest najważniejsze. Dziewczęta walczyły ambitnie i za to im dziękuję. Teraz przygotowujemy się do spotkań finałowych, wiedząc, że walka o dobry wynik nie będzie łatwa. Wiemy jednak, że możemy mierzyć się z najlepszymi. Rywalizacja z małopolskimi uczelniami stoi na bardzo wysokim poziomie. O potencjale naszego środowiska świadczy fakt, że na 8 zespołów, które wywalczyły awans do finału Mistrzostw, aż 6 pochodzi z Małopolski– mówi, cytowany przez stronę www.anstar.edu.pl trener Krzysztof Tomalski.

AZS ANS: Klaudia Skrzyniarz – Paulina Wałaszek 8, Aleksandra Skrzyniarz 7, Katarzyna Trytek 6, Aniela Drwal 3, Gabriela Kusion 3, Karolina Piwowarczyk 3, Anna Kaczówka 2, Patrycja Piwowarczyk 2, Joanna Jajeśnica.