Inauguracja nowego roku akademickiego w AT - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Inauguracja nowego roku akademickiego w AT

Największa uczelnia w Tarnowie po raz 26. rozpoczęła rok akademicki. Studenci pojawią się na zajęciach już jutro, za to dzisiaj, podczas inauguracji, nowo immatrykulowani złożyli uroczyste ślubowanie, którego słowa towarzyszyć im będą przez całe studia. 

inauguracja

W tym roku na 32 kierunkach w Akademii Tarnowskiej studiować będzie około 4200 studentów, z czego prawie 1600 pojawi się tam po raz pierwszy.

Rektorka Akademii Tarnowskiej dr hab. Małgorzata Kołpa, podczas inauguracji pierwsze słowa skierowała do pierwszorocznych studentów – Dziękuję wszystkim nowym członkom naszej społeczności za zaufanie i obiecuję, że zrobimy wszystko, aby każdego dnia utwierdzać Was w przekonaniu o słuszności dokonanego wyboru. Już na wstępie swojego wystąpienia pragnę bowiem powtórzyć i podkreślić, że to Wy – Studenci jesteście najważniejsi, a Wasze dołączenie do społeczności Akademii Tarnowskiej jest dla nas powodem do radości i motywacją do dalszej pracy i rozwoju.

Przypomnijmy, że od 1 lipca była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, a potem Akademia Nauk Stosowanych, stała się oficjalnie Akademią Tarnowską. W swojej ofercie ma m.in. kierunek lekarski, prawo i psychologię.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(mt), źródło anstar.edu.pl


Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoEuropejski Fundusz SpołecznyProgram czyste powietrze - weź dotację, wymień piecEkointerwencja - Zgłoś spalanie odpadów lub naruszenie uchwały antysmogowejTarnów.pl miesięcznik miejski