Kolejne sukcesy olimpijskie ZST - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Kolejne sukcesy olimpijskie ZST

Zespół Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie - Mościcach to jedna z najlepszych szkół technicznych w mieście. W tegorocznym rankingu Tygodnika "Perspektywy" Technikum nr 1 wchodzące w skład Zespołu, znalazło się na pierwszym miejscu w Tarnowie oraz na siedemnastym w województwie małopolskim. Uczniowie ZST odnosząc kolejne sukcesy w olimpiadach naukowych potwierdzają zasadność wysokiej pozycji szkoły w rankingach.

W XXXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, która odbyła się w Lublinie w dniach 27-28 marca świetne wyniki osiągnęli:

1) w kategorii elektronicznej – Szymon Judasz z klasy IV TSK został laureatem zajmując IV miejsce (na 77 uczestników z całej Polski),

2) w kategorii elektrycznej – Marek Nowak z klasy IVTEAP zajął II miejsce a Dominik Podosek z klasy IV TEAP – III miejsce na 88 uczestników.

Obaj tym samym, uzyskali tytuły laureatów.

W XVI zawodach Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich , której finał odbył się 17 marca w Nowym Sączu szczególnie wyróżnili się:

1) w kategorii elektronicznej – Szymon Judasz zajął V miejsce i zdobył tytuł finalisty (ten tytuł otrzymało tylko 8 uczniów z całej Polski)

2) w kategorii elektrycznej – Marek Nowak zdobył III miejsce i otrzymał tytuł laureata (tytuł laureata i finalisty otrzymało tylko 5 uczniów z całej Polski)

Opiekunem uczniów jest mgr inż. Robert Hosaja.

W dniach od 10- 13 kwietnia 2014 odbył się finał ogólnopolski XL Olimpiady Wiedzy Technicznej w Kielcach zorganizowany przez Politechnikę Świętokrzyską. Udział w tych zawodach zapewnił sobie finalista okręgowy - Marek Nowak z klasy IV TEAP, którego opiekunem jest mgr inż. Janusz Chmielewski.

Warto podkreślić, że jako przodująca szkoła techniczna, z tradycjami kształcenia w zawodach takich jak: technik informatyk, elektronik, elektryk, mechanik, fototechnik, ZST jest jedną z nielicznych placówek oświatowych w Małopolsce oferującą także kształcenie w kierunkach chemicznych: technik analityk oraz technik technologii chemicznej rozwijany pod patronatem GRUPY AZOTY.