Koszykarze ZST mistrzami małopolskiej Licealiady - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Koszykarze ZST mistrzami małopolskiej Licealiady

W hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach rozegrany został finałowy turniej małopolskiej Licealiady w koszykówce chłopców. Mistrzami Małopolski, podobnie jak w ubiegłym roku, zostali koszykarze Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie. Sukces naszej drużyny jest tym większy, że pokonała ona – nie występującą w poprzednich latach - krakowską Szkołę Mistrzostwa Sportowego LO Marcina Gortata, czyli placówkę o czysto koszykarskim profilu.

W pierwszych trzech meczach, prowadzeni przez Zbigniewa Chmurę, tarnowianie odnieśli komplet zwycięstw, zwyciężając 39-27 Zespół Szkół Niepołomice, 47-23 I Liceum Ogólnokształcące Gorlice oraz 45-7 I Liceum Ogólnokształcące Sucha Beskidzka. Ich ostatnim przeciwnikiem, była uważana za zdecydowanego faworyta turnieju, drużyna z Krakowa, która we wcześniejszych spotkaniach również odniosła komplet zwycięstw.

Początek pojedynku należał do tarnowian, którzy zaskoczyli rywala, uzyskując czteropunktowe prowadzenie. Do końca pierwszej połowy przewaga gospodarzy nieco zmalała, ale na przerwę koszykarze ZST zeszli z jednym punktem przewagi.

Po zmianie stron krakowianie nie tylko szybko odrobili straty, ale w pewnym momencie prowadzili różnicą sześciu „oczek”. Na cztery minuty przed końcem nastąpił jednak zryw drużyny ZST, która dzięki dobrej grze w obronie Sebastiana Bogusza i Dawida Łazarza oraz dynamicznym akcjom w ataku Pawła Zaczkiewicza, doprowadziła do wyrównania. Na kilka sekund przed końcem, Sebastian Bogusz wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych i tarnowianie wyszli na prowadzenie. Piłka była wprawdzie w rękach rywali, ale nie byli oni w stanie przeprowadzić skutecznej akcji i mecz zakończył się wygraną ZST Tarnów 34-33.

Zdobyte przez tarnowian mistrzostwo Małopolski zapewniło im prawo gry w Ogólnopolskiej Licealiadzie, która w dniach 13-15 czerwca rozegrana zostanie tradycyjnie w Gorlicach.

ZST Tarnów: Sebastian Bogusz, Kamil Tadel. Igor Kłusek, Mateusz Pitaś, Paweł Zaczkiewicz, Artur Bednarz, Piotr Zaczkiewicz, Dawid Łazarz, Patryk Derkacz, Adrian Szwed, Jan Januś.