Sportowcy AZS PWSZ wrócili na tron - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sportowcy AZS PWSZ wrócili na tron

Po rocznej przerwie studenci AZS PWSZ Tarnów ponownie wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski w typie wyższych szkół zawodowych. Powtórzyli tym samym historyczny sukces z 2017 roku, w poprzednim roku musieli bowiem zadowolić się drugą lokatą.

Tarnowscy „akademicy” wystartowali w dziewiętnastu z czterdziestu czterech konkurencji, zdobywając łącznie 700.5 pkt. Drugą w końcowej klasyfikacji ekipę z Leszna wyprzedzili zaledwie o 4.5 pkt., nad trzecią w łącznej punktacji PWSZ z Nysy wypracowali sobie natomiast czterdziestopunktową przewagę. - Był to bez wątpienia najlepszy rok dla naszego klubu. Po rocznej przerwie wróciliśmy na najwyższy stopień podium. Wywalczyliśmy aż cztery medale w klasyfikacji generalnej, a po raz pierwszy w historii uczelni nasz reprezentant zdobył dwa medale podczas jednych mistrzostw. Jesteśmy szczęśliwi, bo sukcesy przyszły w czasie dla nas wyjątkowym. Już niedługo będziemy obchodzić 20. rocznicę powstania Klubu Uczelnianego AZS przy PWSZ w Tarnowie – mówi prezes KU PWSZ Tarnów, Wojciech Nowak.Najwięcej punktów w Akademickich Mistrzostwach Polski wywalczyli piłkarze ręczni. Zdobyte przez nich siódme miejsce w Polsce, „wycenione” zostało na 63 punkty. Tylko jeden punkt mniej przywieźli wspinacze, którzy wywalczyli w trójbojowych zmaganiach ósme miejsce. Sześćdziesiąt punktów zdobyły natomiast, grające w finale ogólnopolskim, futsalistki. Analizując zdobycz punktową poszczególnych sekcji, na wynik końcowy najciężej pracowała sekcja lekkiej atletyki, która za udział w mistrzostwach w lekkiej atletyce i biegach przełajowych uzyskała 157 punktów. Wydatnie do zwycięstwa przyczyniły się również sekcje wspinaczki - 119 punktów oraz futsalu - 115.5 pkt. Bardzo dobrze punktowały także siatkarki oraz studentki trenujące ergometr wioślarski.

Nie można również zapomnieć o wynikach indywidualnych i wspomnianych już przez prezesa Wojciecha Nowaka czterech medalach w klasyfikacji generalnej. Dwa z nich przywiózł z zawodów w kolarstwie górskim, student automatyki i robotyki, Michał Topór. Srebro w skoku w dal wywalczył student wychowania fizycznego, Mateusz Różański, a brąz studiujący administrację judoka, Arkadiusz Dziarmaga.

- Gratuluję wszystkim studentom, którzy reprezentowali naszą uczelnię w zawodach Akademickich Mistrzostw Polski oraz trenerom, którzy przygotowywali ich do startów. W tegorocznej edycji naprawdę można było poczuć fakt, że na wynik końcowy składa się suma występów pojedynczych zawodników. Każdy ze startujących może być dumny z tego, że to również jego występ i jego wysiłek zadecydował o sukcesie – dodaje Wojciech Nowak. – Dziękuję również władzom uczelni za zrozumienie idei sportu akademickiego i stworzenie bardzo dobrych warunków do uprawiania sportu.