Sportowcy tarnowskiej PWSZ znów najlepsi w Polsce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sportowcy tarnowskiej PWSZ znów najlepsi w Polsce

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie po raz trzeci z rzędu triumfowali w punktacji Akademickich Mistrzostw Polski wśród szkół zawodowych. Tarnowska uczelnia zdobyła blisko 250 punktów więcej od sklasyfikowanej na drugim miejscu PWSZ w Nysie.

Złote medalistki Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce, zespół AZS PWSZ Tarnów

Studenci tarnowskiej PWSZ wywalczyli w tym roku akademickim trzy medale. Złoty stał się udziałem drużyny siatkarek (na zdjęciu), grającej w składzie: Iwona Bąk, Dominika Bochenek, Nina Chojnacka, Agnieszka Cur, Marta Dąbrowska, Simona Dreczka, Paulina Krześlak, Oliwia Rzepa, Gabriela Stachura, Daria Starzyk, Malwina Stroińska, Kalina Warchoł i Dominika Zelek (trenerzy Michał Madejski i Jan Salamon). Srebrny wywalczył skoczek w dal, Mateusz Różański, a brązowy, kolarz górski – w jeździe indywidualnej na czas - Michał Topór, dla którego był to już ósmy „krążek” Akademickich Mistrzostw Polski.

Warto także przypomnieć o czwartym miejscu drużyny kolarzy górskich, piątej pozycji piłkarek, szóstej lokacie futsalistek oraz siódmym miejscu wywalczonym przez futsalistów PWSZ Tarnów.

Tarnowianie zdobywali punkty w szesnastu dyscyplinach: biegach przełajowych kobiet, ergometrze wioślarskim kobiet, futsalu kobiet i mężczyzn, kolarstwie górskim mężczyzn, lekkoatletyce kobiet i mężczyzn, piłce nożnej kobiet, pływaniu kobiet i mężczyzn, siatkówce kobiet i mężczyzn, szachach, tenisie stołowym kobiet oraz wspinaczce sportowej kobiet i mężczyzn.

Łącznie studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zdobyli 613 pkt., podczas gdy sklasyfikowane na drugim i trzecim miejscu PWSZ Nysa oraz PWSZ Leszno wywalczyły odpowiednio 367 oraz 260.5 „oczek”. Warto dodać, że dla tarnowskiej PWSZ jest to już piąte miejsce na podium, we wcześniejszych latach nasza uczelnia była trzykrotnie pierwsza i raz druga. W klasyfikacji generalnej, PWSZ Tarnów zajęła trzydzieste ósme miejsce – na 123 sklasyfikowane szkoły wyższe – w Polsce i szóstą lokatę w Małopolsce.