Uczniowie pomagają seniorom w Internecie

Grupa uczniów IV LO stworzyła internetowy pomocnik dla seniorów. To strona internetowa, na której młodzi tarnowianie w łatwy sposób objaśniają, jak poruszać się w sieci. Tłumaczą także, jak uporać się z podstawowymi problemami z komputerem. Nakładka e-pomocy powstała w ramach zadania na olimpiadę „Zwolnieni z teorii”.

senior komórka

Strona powstała w konsultacji z babciami i dziadkami. Jej autorzy stworzyli ją używając języka, który będzie zrozumiały dla seniorów, podjęli się wyjaśnienia problemów, o których najczęściej wspominali im seniorzy. M.in. jak instalować aplikacje i jak z nich bezpiecznie korzystać, jak posługiwać się skrótami klawiszowymi oraz w jaki sposób tworzyć konto pocztowe i działać na Facebooku. 

Strona jest prosta w obsłudze i przejrzysta. Mimo, że jej zaprojektowanie i uruchomienie jest zadaniem konkursowym jest już dostępna, a z pomocy może skorzystać każdy. Autorami e-pomocnika są: Wiktoria Pająk, Anna Patulska, Klaudia Karczmarczyk oraz Krystian Ziaja. Strona mieści się pod tym adresem https://www.epomocnik.cba.pl/.


(pm)