Wykłady o języku dostępne dla każdego

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie chce spopularyzować pasję do językoznawstwa wśród mieszkańców. Przygotowała serię prostych wykładów na ten temat, które ukazywać się będą cyklicznie na stronie biblioteki. To zachęta dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o ojczystym języku.

Wykłady w Dniu Języka Ojczystego

Internetowe wykłady w formie pisemnej rozpoczną się 21 lutego wstępem do języka, jako świadectwa kultury. Następnie, co miesiąc, będą pojawiać się nowe, powiązane z okolicznymi wydarzeniami lub świętami w danym okresie.

- Wykłady tworzymy przede wszystkim dla osób, które chcą się czegoś dowiedzieć o naszym języku, ale nie mają wykształcenia w tym kierunku. Oczywiście, językoznawców także zapraszamy na krótką powtórkę z wiedzy – zachęca do czytania dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, Ewa Stańczyk.

Teksty na stronę będzie pisać dr Paweł Czernek, członek Polskiego Towarzystwa Językoznawczego i jednocześnie kilkuletni już pracownik biblioteki. Jest także wykładowcą w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej.

Więcej informacji oraz link do wykładów tutaj.

(mt)