125 punktów koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

125 punktów koszykarzy MUKS 1811 Unii

Bardzo efektowne zwycięstwo w pierwszym tegorocznym meczu trzeciej ligi odnieśli koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym spotkaniu pokonali 125-70 (29-15, 33-15, 39-25, 24-15) Cracovię 1906 Szkołę Gortata II Kraków i zajmują aktualnie drugie miejsce w tabeli.

Niedzielny pojedynek był jednostronnym widowiskiem, w którym wyższość podopiecznych trenera Krzysztofa Wawrzonka, ani przez moment nie podlegała dyskusji. W pierwszej kwarcie tarnowianie zdobyli niemal dwa razy więcej punktów od gospodarzy, do przerwy prowadzili natomiast różnicą ponad trzydziestu „oczek” (62-30).

W drugiej połowie obraz wydarzeń na parkiecie nie uległ większej zmianie. Tarnowianie już w trzeciej kwarcie przekroczyli granicę stu zdobytych punktów, prowadząc po trzydziestu minutach 101-55. Ostatnia „ćwiartka” była jedyną, w której koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów osiągnęli przewagę mniejszą niż dziesięciopunktowa i ostatecznie wygrali różnicą 55 punktów.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 39, Michał Skowron 20, Dawid Szewczyk 13, Mateusz Piska 12, Sebastian Bogusz 10, Mateusz Kozdroń 8, Paweł Zaczkiewicz 7, Błażej Niepsuj 6, Dawid Łazarz 4, Piotr Badełek 2, Dominik Niemczura 2.