44 punkty Andrzeja Schabowskiego - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

44 punkty Andrzeja Schabowskiego

W przedostatniej kolejce trzeciej ligi koszykówki mężczyzn, ekipa Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów pokonała w wyjazdowym meczu Resan AZS Politechnika Rzeszowska 98-86 (28-30, 32-19, 17-20, 21-17). Tarnowianie zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli, mając realne szanse na awans na drugą lokatę.

Mecz trzeciej ligi koszykówki mężczyzn: Resan AZS Politechnika Rzeszowska - Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów

Lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy w 2 min prowadzili 6-0. Dwie minuty później po czterech z rzędu punktach Andrzeja Schabowskiego było 10-7, ale w 5 min na tablicy pojawił się wynik 17-7. W kolejnych minutach historia powtórzyła się. W 7 min było więc 21-17, a minutę później podopieczni trenera Łukasza Stawarza przegrywali 17-28. Jeszcze na początku 10 minuty miejscowi wygrywali 30-23, ostatecznie po trafieniu Adriana Boducha i „trójce” niezwykle tego dnia skutecznego Andrzeja Schabowskiego, pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktową wygraną ekipy z Rzeszowa.

Druga kwarta rozpoczęła się od kolejnego trafienia za trzy punkty Andrzeja Schabowskiego, po którym tarnowianie po raz pierwszy tego dnia wyszli na prowadzenie (30-31). Po dwóch kolejnych jego przymiarkach zza linii 6.75 m, w 14 min nasz zespół wygrywał już 43-35. Trzy minuty później było 49-42 dla Zeltrans MUKS 1811 Unii. Po trzech punktowych akcjach Mikołaja Wróbla oraz trafieniu Andrzeja Schabowskiego, w 19 min przewaga zespołu trenera Łukasza Stawarza wzrosła natomiast do 15 „oczek” (57-42). W końcówce pierwszej połowy skuteczniejsi byli rzeszowianie i do przerwy było 49-60.

W trzeciej „ćwiartce”, po okresie gry punkt za punkt, w 27 min miejscowi zmniejszyli dzielący oba zespoły dystans do ośmiu punktów (64-72). Dwie minuty później tarnowianie wygrywali 77-64. W ostatnim fragmencie trzeciej kwarty stracili jednak pięć punktów z rzędu i po trzydziestu minutach prowadzili tylko 77-69.

W 32 min po trafieniu Maksymiliana Rokosza, na tablicy pojawił się rezultat 77-73, punkty Andrzeja Schabowskiego i Adriana Boducha doprowadziły jednak w 35 min do stanu 86-75. Trzy minuty później zrobiło się 90-84, dwie „trójki” Mikołaja Wróbla przywróciły jednak dwucyfrowe prowadzenie przyjezdnych (96-86). Wynik meczu ustalił natomiast Andrzej Schabowski, dwukrotnie trafiając z linii rzutów wolnych. Tym samym tarnowski rzucający zakończył spotkanie z dorobkiem 44 punktów i 7 trafień zza linii 6.75 m.

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Andrzej Schabowski 44 (7x3), Mikołaj Wróbel 25 (3x3), Adrian Boduch 19 (2x3), Igor Michalski 4, Mateusz Baziak 2, Mikołaj Stec 2, Mateusz Walnik 2, Daniel Siedlik 0, Adrian Szumlański 0, Igor Szczerba 0.