Akademicy z Tarnowa najlepsi w Polsce - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Akademicy z Tarnowa najlepsi w Polsce

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wygrała klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii szkół zawodowych. To największy sukces w niemal dwudziestoletniej historii uczelni.

Medalowe pozycje w klasyfikacji generalnej, studenci tarnowskiej PWSZ zajmowali już kilkakrotnie, a w zeszłym roku sklasyfikowani zostali na drugim miejscu. Na najwyższym stopniu podium stanęli jednak po raz pierwszy. – Cieszymy się bardzo. To jest sukces studentów, to jest sukces uczelni, to jest sukces klubu, na który wszyscy razem pracowaliśmy. Gratuluję studentom i trenerom, ponieważ jest to historyczne osiągnięcie – mówi prezes AZS PWSZ w Tarnowie, Jan Salamon.

Tarnowianie rywalizowali w siedemnastu konkurencjach i zdobyli łącznie 618 punktów. Druga w klasyfikacji PWSZ w Nysie wywalczyła ich 513, a trzecia PWSZ w Lesznie – 483.5. Największy udział w tym sukcesie mieli reprezentanci wspinaczki sportowej, dorzucając do ogólnego dorobku 104 punkty. Niewiele gorsi byli przedstawiciele sekcji ergometru wioślarskiego – 100 punktów. Sporo punktów zdobyli również piłkarze ręczni (68 pkt.), lekkoatleci (66 pkt.) oraz tenisiści stołowi (65 pkt.).

Studenci tarnowskiej PWSZ wywalczyli w tym roku dwa medale Akademickich Mistrzostw Polski. W obu przypadkach były to medale brązowe, zdobyte przy tym dość niespodziewanie.

W wspinaczce sportowej, w konkurencji na czas „pewniakami” do medali byli Klaudia Buczek oraz Marcin Dzieński. Na podium stanęli jednak nie oni, ale studentka pielęgniarstwa, Barbara Szumlańska. –  Dla Basi był to pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni medal Akademickich Mistrzostw Polski – mówi sekretarz klubu, a zarazem kierownik sekcji wspinaczki sportowej AZS PWSZ, Wojciech Nowak.

Drugi brązowy „krążek” był dziełem piłkarzy ręcznych. Na facebookowym profilu Akademickiego Związku Sportowego sukces podopiecznych trenera Przemysława Markowicza uznano za największe zaskoczenie mistrzostw, a może nawet całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski.