Aleksandra Kałucka druga w Pucharze Świata - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Aleksandra Kałucka druga w Pucharze Świata

Zawodniczka AZS Akademii Tarnowskiej, Aleksandra Kałucka zajęła drugie miejsce podczas rozegranych w Salt Lake City, zawodów Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas.

Podium kobiet w Pucharze Świata w Salt Lake City

W eliminacjach, tarnowianka osiągnęła trzeci rezultat – 6.94 s., przegrywając z Amerykanką Emmą Hunt – 6.57 s. oraz swoją siostrą Natalią – 6.93 s. W 1/8 finału zawodniczka AZS AT wyeliminowała Liberty Runnels, pokonując reprezentantkę gospodarzy o blisko dwie sekundy (7.87 s – 9.65 s). W kolejnej rundzie Aleksandra Kałucka jeszcze wyraźniej – czasy odpowiednio 7.18 s i 9.53 s – pokonała inną Amerykankę, Piper Kelly, aby w półfinale po zaciętej walce zwyciężyć Natalię Kałucką (7.03 s – 7.25 s). W finałowym biegu tarnowianka pośliznęła się i nie ukończyła rywalizacji z Emmą Hunt.

O krok od miejsca na podium była także Natalia Kałucka. Po siostrzanej porażce w półfinale, w małym finale o dwie dziesiąte sekundy (6.94 s – 7.14 s) przegrała jednak z Chinką Lijuan Deng i sklasyfikowana została na czwartej pozycji. We wcześniejszych biegach pucharowych, nasza zawodniczka wyeliminowała Isis Rothfork (USA) oraz Chinkę Guizhen Xie.