Aleksandra Kałucka na podium Pucharu Europy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Aleksandra Kałucka na podium Pucharu Europy

Czwarte miejsce Anny Brożek i trzecia pozycja Aleksandry Kałuckiej to najlepsze lokaty wywalczone przez tarnowskich zawodników podczas weekendowych zawodów Pucharu Świata seniorów oraz Pucharu Europy juniorów we wspinaczce na czas.

W rozgrywanych we włoskim Arco zawodach Pucharu Świata seniorów, wystartowało czworo naszych zawodników. W eliminacjach kobiet, najszybsza z trójki tarnowianek okazała się Anna Brożek z AZS PWSZ, której wynik 8.42 s dał szóste miejsce. Edyta Ropek (Sportiva) z rezultatem 8.69 s sklasyfikowana została na dziesiątej pozycji, a Klaudia Buczek (AZS PWSZ) zakwalifikowała się do 1/8 finału z dwunastym czasem – 8.84 s. W biegach pucharowych najlepiej spośród nich zaprezentowała się Anna Brożek. Zawodniczka AZS PWSZ awansowała do czołowej czwórki, w „małym” finale przegrywając z Rosjanką, Anną Tsyganovą. Edyta Ropek sklasyfikowana została na siódmej pozycji, a Klaudia Buczek na ósmej.

Wśród mężczyzn, nasz „jedynak”, Marcin Dzieński z AZS PWSZ, w eliminacjach pobiegł bardzo dobrze, uzyskując piąty rezultat – 6.03 s. Niestety, w 1/8 finału aktualnemu mistrzowi świata i Europy powiodło się znacznie gorzej (7.54 s) i ostatecznie uplasował się na czternastej pozycji.

W Pucharze Europy juniorów w austriackim Imst świetnie zaprezentowała się Aleksandra Kałucka z AZS PWSZ. W eliminacjach zajęła drugie miejsce – 8.73 s., przegrywając tylko z swoją siostrą Natalią – 8.70 s. Zawody zakończyła natomiast na trzeciej pozycji, w biegu o miejsce na najniższym stopniu podium pokonując Francuzkę, Lucile Saurel. Natalia Kałucka (AZS PWSZ) odpadła niestety w ćwierćfinale, kończąc rywalizację na ósmym miejscu.

W Imst startowali również Konrad Gruszka (AZS PWSZ) i Bartłomiej Podlewski (Sportiva Tarnów). Żadnemu z nich nie udało się awansować do czołowej ósemki, choć obaj byli tego bliscy. Konrad Gruszka z wynikiem 8.53 s uplasował się na dziewiątym miejscu, a tuż za jego plecami sklasyfikowany został Bartłomiej Podlewski z rezultatem 8.61 s.