Amelia Marek piąta w Mistrzostwach Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Amelia Marek piąta w Mistrzostwach Polski

Zawodniczka tarnowskiego Delfina, Amelia Marek, zajęła piąte miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym w rozgrywanych w Lublinie Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.

Szesnastoletnia podopieczna trenera Michała Kacera w eliminacjach zajęła szóste miejsce, osiągając metę w czasie 27.43 s. W finałowym wyścigu Amelia Marek poprawiła ten rezultat o trzy dziesiąte sekundy, a uzyskany przez nią wynik 27.13 s, daje jej prawo startu w Mistrzostwach Europy Juniorów, które w dniach 6-11 lipca rozegrane zostaną w Rzymie. Warto przy tym podkreślić, że czas uzyskany w finale przez reprezentantkę Delfina jest zaledwie o dziewięć setnych sekundy gorszy, od rekordu Polski w tej kategorii wiekowej, od blisko dziewiętnastu już lat należącego do Agaty Korc.

Wychowanka trenera Michała Kacera startowała również w finale „A” wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. W eliminacjach osiągnęła ona dziesiąty czas – 1:02.22 min, w finałowych zmaganiach poprawiła się natomiast o ponad pół sekundy i z rezultatem 1:01.70 min sklasyfikowana została na ósmej pozycji.