Anna Brożek najszybsza w Żylinie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Anna Brożek najszybsza w Żylinie

Reprezentantka AZS ANS Tarnów, Anna Brożek triumfowała w rozegranych w słowackiej Żylinie zawodach Pucharu Europy we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas.

Anna Brożek

Tarnowianka w kwalifikacjach uzyskała zdecydowanie najlepszy czas, przebiegając ścianę w czasie 7.42 s (druga zawodniczka, Hiszpanka Carla Martinez Vidal osiągnęła wynik 8.27 s). W pierwszym biegu pucharowym, Anna Brożek pokonała inną Polkę, Agatę Lesiewicz. W półfinale okazała się szybsza od Ukrainki Aliny Shchyharievej, a w finale zwyciężyła Hiszpankę Marię Laborda Sagaste. Zawodniczka AZS ANS uzyskała w tym biegu wynik 7.64 s, jej rywalka 8.42 s.

Na Słowacji startował także inny reprezentant AZS ANS Tarnów, Oskar Szalecki. W kwalifikacjach osiągnął on rezultat 6.14 s, co pozwoliło mu na zajęcie szóstej lokaty. Po wygraniu dwóch biegów pucharowych, tarnowianin był bliski powtórzenia swego rezultatu z ubiegłego roku, kiedy to zajął w Żylinie trzecie miejsce w Pucharze Europy Juniorów. W półfinale przegrał jednak z Francuzem Bassa Mawem, a w „małym” finale, w którym jego rywalem był Ukrainiec Kostiantyn Pavlenko, popełnił falstart i sklasyfikowany został na czwartej pozycji.