Azotowe derby zdecydowanie dla puławian - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Azotowe derby zdecydowanie dla puławian

W rozegranym w niedzielę w Arenie Jaskółka Tarnów meczu czternastej serii Orlen Superligi piłkarzy ręcznych doszło do azotowych derbów. Pojedynek pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów a Azotami-Puławy zakończył się zdecydowaną wygraną gości, którzy zwyciężyli 37-21 (16-11).

Mecz Orlen Superligi piłkarzy ręcznych: Grupa Azoty Unia Tarnów - Azoty-Puławy

Mecz rozpoczął się od niewykorzystanego przez Pawła Podsiadłę rzutu karnego (jego przymiarkę obronił uznany najlepszym zawodnikiem spotkania Zurab Tsintsadze). W początkowych minutach oba zespoły trafiały na przemian i w 4 min było 2-2. Minutę później po kontrze Marka Marciniaka goście prowadzili 4-2, ale w 8 min Albert Sanek doprowadził do rezultatu 4-4. Jeszcze w 10 min notowano remis 5-5. W kolejnych minutach tarnowianie popełnili jednak sporo błędów w ataku, w efekcie czego w 19 min po kontrze Piotra Jarosiewicza przegrywali 6-11. Chwilę później w tarnowskiej bramce pojawił się Jakub Wysocki, zastępując Patryka Małeckiego. Młody bramkarz dał dobrą zmianę, broniąc m.in. rzut karny Piotra Jarosiewicza. Chwilę później kolejne trafienie zaliczył Albert Sanek i gospodarze przegrywali tylko 11-14. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gości i do szatni oba zespoły zeszły przy pięciobramkowym prowadzeniu Azotów-Puławy.

W drugą połowę lepiej weszli tarnowianie, w 32 min po rzutach Jakuba Adamskiego i Dzmitry Smolikaua na tablicy pojawił się wynik 13-16. W odpowiedzi dwukrotnie trafili jednak puławianie i w 33 min było 13-18. W kolejnych minutach podopieczni trenera Sergeya Bebeshki wręcz znokautowali gospodarzy i w 50 min po pięciu z rzędu trafieniach duetu Dawid Fedeńczak – Piotr Jarosiewicz prowadzili już 31-16. W 56 min po akcji Konrada Wątroby, tarnowianie zmniejszyli nieco straty (20-33), ale w 60 min po kolejnym trafieniu bardzo skutecznego w końcówce meczu Dawida Fedeńczaka przegrywali 20-37. Wynik meczu ustalił Korneliusz Małek, trafiając z rzutu karnego.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Jakub Wysocki - Marcel Zdobylak 5, Michał Słupski 3, Aliaksandr Bushkou 2, Paweł Podsiadło 2, Albert Sanek 2, Dzmitry Smolikau 2, Jakub Adamski 1, Korneliusz Małek 1, Przemysław Mrozowicz 1, Vladyslav Parovinchak 1, Konrad Wątroba 1, Łukasz Kucharzyk, Jakub Sikora.